Újabb felkészülési mérkőzést nyert meg az Olimpia VSK

2024.08.17 - 18:01
A labdarúgó Liga 4 Elite egyik meghatározó csapatát, a Pusztadaróci Recoltat verte 4–0-ra felkészülési mérkőzésen a Szatmárnémeti Olimpia VSK együttese.

A találkozót szombat délelőtt, sárga jelzésű hőségriasztásban rendezeték meg a község pályáján.
A sárga-kékek szakmai stábja 17 játékost küldött harcban erre az összecsapásra, amelyet egy jól felálló pusztadaróci csapattal szemben játszottak. Így a találatok is a két félidő végén születtek. Az elsőt a 36. percben rúgta Alexandru Hosu, aki kihasználta a házigazda ellenfél elhibázott felszabadítási kísérletét (0–1).
Az első félidő utolsó helyzetéből a csapatkapitány, Zsiga Ervin növelte kettőre az előnyt, miután a 16-os vonaláról jól eltalált labda a Recolta kapujába landolt (0–2).

A fordulás után továbbra is a Szatmárnémeti Olimpia VSK játszott mezőfölényben, viszont nem tudta megtörni a Sorin Marian edző által jól felállított Recolta-védelmet.
A 85. percben Mamourou Sonogo közelről találbe be (0–3), majd a mérkőzés utolsó helyzetéből Răzvan Săutiuț távoli lövése akadt be az ellenfél kapujába, beállítva a 4–0-s végeredményt.
A csapatunknak – két tétmeccs mellett, amit a Román Kupában 7–1-re nyert meg a Nagykárolyi Victoria VSK ellen, és 4–0-ra vesztette el a Zilahi SCM együttestől – ez volt a nyolcadik nyári felkészülési mérkőzése. A barátságos találkozókon öt győzelem, egy döntetlen és két vereség a mérleg.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Pusztadaróci Recolta – Szatmárnémeti Olimpia VSK 0–4 (0–2)
Gólszerzők: Alexandru Hosu 36., Zsiga Ervin 45., Mamourou Sonogo 85., Răzvan Săuitiuț 90.
Olimpia VSK: Bogdan Miron – Bogdan Andras, Abdul Diomande, Emanuel Negru, Cătălin Oanea, Răzvan Săutiuț, Adrian Micaș, Cosmin Zamfir, Zsiga Ervin, Domokos Dominik, Alexandru Hosu.
Játszottak még: Patric Toderean – Paul Copaci, Csatári Márk, Zelenak David, Gheorghe Gondiu, Mamourou Sonogo.

KORÁBBI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEKEN
Kisvárda Master Good II (NB III) – Szatmárnémeti Olimpia VSK 0–0 (5–6, 11-esekből)
Szatmárnémeti Olimpia VSK – Avasfelsőfalui CS Oașul 1969 6–0
Gólszerzők: Mamourou Sonogo, Andrei Zbona, Zsiga Ervin (2 gól), Gheorghe Gondiu, Beniamin Dobie.
CSM Sighetul Marmației – Szatmárnémeti Olimpia VSK 2–3
A szatmári gólok szerzői: Zsiga Ervin (2 gól, mindkettő 11-esből), Abdulah Razdak (öngól).