Újabb döntetlen a nagybányaiakkal

2015.08.05 - 19:53

Gól nélküli döntetlent játszott az embertelen melegben a Szatmárnémeti FC Olimpia és a Nagybányai FCM labdarúgócsapata szerdán az Olimpia Stadionban rendezett felkészülési mérkőzésen.

A nagybányai 2–2 után a szerdai barátságos visszavágón is döntetlent játszott a Máramaros megyei, másodosztályos csoporttárs FCM alakulatával a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata. Csik Tibor edző legénysége ezúttal azonban gólképtelen volt az ellenfél kapuja előtt, habár az első felvonásban több veszélyes helyzetet is ki tudtak alakítani a sárga-kékek. A 13. percben Muntean lövését védte Bota, a kipattanó labdát pedig mellé gurította Bura. Később Faur fejese ment kevéssel fölé. Közben túloldalt Băicannak alig akadt munkája, a szatmári mezőnyfölény viszont eredménytelen volt.

A második félidőben csak Heil maradt a pályán az első háromnegyed órás csapatból, de a 65. percben őt is lecserélte Csik Tibi, Bălău állt fel helyette. Sem ő, sem csapattársai sem tettek sokat a játék minőségéért, így magukra húzták az ellenfelet, akik sorra dolgozták ki helyzeteiket Șuta kapuja előtt. Balaure állt a legközelebb a gólszerzéshez, de a 16-os széléről megeresztett lapos lövése után a labda elcsorgott a kapu előtt. Túloldalt az Olimpiához visszatérő Boştinának voltak veszélyesebb helyzetei, illetve Cădar lövései jelentettek némi veszélyt a bányai kapura.

A találkozó után Csik Tibi is elismerte, hogy két különböző félidőt játszott a csapata: az első félidőben mezőnyfölényben volt az Olimpia, de a második játékrész a nagybányaiaké volt.

Kiemelt teljesítményt nyújtott az újonc Rareş Takács: a Kolozsvári U-tól hozott jobbszélső remek passzokat adott csapattársainak, illetve harcias játéka is tetszetős volt. Mögötte az ifi Ciul is jól teljesített a védelemben.

Mint ismeretes, az Olimpia legénysége hétfőtől kezdődően helyben végez edzőtábort, napi két edzéssel. Pénteken 17 órától ismét az Olimpia Stadionban lép majd pályára és a tizenegyedik felkészülési mérkőzését játssza — a negyedosztályos Érmihályfalvi Unirea lesz az ellenfél.

Felkészülési mérkőzésen

Szatmárnémeti FC Olimpia – Nagybányai FCM 0–0.

FC Olimpia, 1. félidő: Băican – Ciul, Heil, Iuhas, Muntean, Selagea, Takács, Villand, Faur, Bura, Bîgiu.

2. félidő: Șuta – Csik M., Heil (Bălău, 65. perc), Șimon, Roatiş, Rus, Ștef, Lukacs, Sălăgeanu, Cădar, Boştină.

Nagybányai FCM: Bota – Duruș, Hodor, Urs, Lupu, Leonte, Păcurar, Ignea, Deac, Balaure, Arnăutu. Játszottak még: Ormenișan – Bratina, Munteanu, Șter, Popa, Giurgiu, Pop V.

Kép és szöveg: Pesek Attila