Csütörtökön volt a projektzárója annak a munkának, amelynek hozadékaként azt remélik a résztvevő pedagógusok, hogy a házi feladat - ami nem kelet-európai találmány -, azzá, válik ami eredeti célja: gyakorlás és elmélyítés, de úgy, hogy abban a diák örömét lelje, a házi feladat elkészítése lekösse.
A május harmincadikai projektzárón Pataki Enikő, a Kölcsey Ferenc Főgimnázium igazgatója beszélt a szatmárnémeti iskola és 5 partnerszervezete által megvalósított EDUGRAAL – Erasmus + projekt részleteiről.
Franczia Réka mutatta be a projekt tapasztalatainak és eszköztárának online tárolójaként funkcionáló honlapot és annak eszköztárát, Kui Rita és Temfpli Gabriella az új típusú házi feladat elkészítésének gyakorlati oldalát ismertette.
Pataki Enikő beszámolójából kiderült, hogy az egész nem egy nagy ördöngösség, lényege, hogy játékos feladatok lépcsőin végighaladva jusson el a házi feladatot készítő diák a megoldásig, ne feladatnak, hanem kalandnak tekintse és lehetőleg több tantárgyat érintő megközelítésben.
Jó példa a vízzel kapcsolatos ismeretek bővítéséhez olyan házi feladatot kitalálni, amelyben a fizika órán, a kémia órán és a biológia órán is hasznosítható információk összegyűjtéséből áll össze a megoldás.
Négy éven át dolgoztak a projekten, mondta el szerkesztőségünknek Pataki, az összes tudás és hasznos tapasztalat az edugraal.eu oldalon pedagógus és diák számára egyaránt elérhető magyarul is, térítésmentesen.
Megtalálható itt 19 kész házi feladat, 10 – 15 éves diákok számára a következő tantárgyakból: matematika, kémia, fizika, biológia, történelem, földrajz, irodalom.
Van az oldalon egy több mint 100 darabos pedagógiai eszköztár, kalandos házi feladatok készítéséhez való forgatókönyv, leckeszerkesztő, elérhetőek a projekt lefolytatása során szerzett, hat országból való pedagógusi tapasztalatok, sőt variánsok tanulási nehézségekkel küszködő gyerekek felzárkóztatásához.
Princz Csaba