Nagykároly

Turizmusfejlesztésre idén sincs pénz

2015.03.10 - 10:07

Ahhoz képest, hogy a nagykárolyi önkormányzat a turisztikára építene, mint a jövő egyik kézenfekvő bevételi forrására, egyetlen lejt sem különítettek el az idei költségvetésben erre a célra. Bogdan Georgescu igazgató beszélt az idei tervekről.

Nem jut külön költségvetés az idei évben sem Nagykároly turisztikai népszerűsítésére, derül ki az idei büdzsé leosztásából, amit kb. két héttel ezelőtt fogadott el a városi tanács. Hogy lehet így okosan gazdálkodni és mégis olyan programcsomagot összeállítani, melyre „ráharapnak” a turisták? — kérdeztük Bogdan Georgescutól, a nagykárolyi Gróf Károlyi Idegenforgalom-népszerűsítő Központ vezetőjétől.

„Tudatában vagyunk annak, hogy nem lehet robbanásszerűen kivívni egy előkelő rangot a turisztikai piacon, viszont úgy gondoljuk, kitartó és következetes munkával sikerül elérnünk a célunkat. Persze, ha komolyabb anyagi támogatást kapnánk, az sokat segítene, de nem panaszkodunk, tesszük a dolgunkat. Március 12–15. között részt veszünk a 33. alkalommal megrendezésre kerülő Románia Turisztikai Vásáron, Bukarestben. Itt, visszatérőként, immár saját külön standdal népszerűsítjük Nagykárolyt. Ezt követően Kolozsváron is részt veszünk egy expón, majd két magyarországira is ellátogatunk. Nem győzzük hangsúlyozni, hogy mennyire fontos számunkra a magyarországi piac, hiszen határ menti elhelyezkedésünk okán, turistáink, látogatóink zöme a magyar oldalról érkezik. Éppen ezért szeretnénk úgy kiválasztani azt a két magyarországi turisztikai vásárt, amire ellátogatunk, hogy aki itt hall rólunk, annak majd reális alternatívát jelentsünk arra nézve, hogy Nagykárolyt és a környéket válasszák, ajánlják úti célként. Új prospektusokkal készülünk ezekre a vásárokra, melyekben immár helyet kapnak a nagykárolyi szállodák, szállást kínáló cégek, valamint az erre vonatkozó díjszabások is. Egy másik programfüzetben már konkrét rendezvényeket is ajánlunk: Középkori Fesztivál, AugusztFeszt, két látványosra tervezett gasztronómiai fesztivál, valamint szeretnénk beiktatni egy dzsessz- vagy egy régizene fesztivált is. A programok egy hétvégére szólnak, péntektől vasárnapig. Az árak is elég kedvezőek — 100 lejtől 300 lejig terjed —, az összeg magába foglalja a szállás költségein túl a strandbelépőt, a közös étkezést — amennyiben csoportosan érkeznek vendégek —, illetve tervezzük, hogy a Szőlős lehetőségeit kihasználva, helyi borok kóstolására is lehetőséget biztosítsunk. Jövőre szeretnénk még interaktívabb kapcsolatot kiépíteni a szállodákkal, ehhez nyújtana lehetőséget az is, ha sikerülne fejlesztenünk a visitcarei.ro internetes oldalunkat is. Elképzelések, tervek erre vonatkozóan vannak, hiszen szeretnénk, ha az oldalon keresztül le is foglalhatnák a szobákat a turisták, illetve kialakíthatnának maguknak egy útvonaltervet, amennyiben sikerül arra a szintre emelnünk az oldalt, hogy a látnivalók látogatási órarendjét is feltüntessük. Mint újdonság, a látnivalók sorába bekerül a panoptikum is, amelyet szeretnénk még ismertebbé tenni. Ehhez persze, szükség van egy emberre, aki bemutatja a látogatóknak a gyűjteményt, illetve egy órarendet is meg kell határozni, hogy mikortól lehet látogatni. Terveink tehát vannak, másfél év múlva pedig a Károlyi-kastély is beépül abban a formában a turisztikai körforgásba, hogy már belépőjegyet lehet árulni, s akkor már várható némi profit is mindebből. Addig viszont, nagyon sok munka vár még ránk, s sajnos túl sok tőke sem áll rendelkezésünkre, így minimális összegekből kell gazdálkodnunk” — tájékoztatott az igazgató.

Tőtős Tímea