Belföld

Tüntetnek a Bolojan-csomag ellen

2025.07.10 - 07:37
Csütörtök: Sztrájkőrséget tartanak a szakszervezetek a pénzügyminisztérium székhelye előtt.

A pénzügyminisztérium bukaresti székhelye előtt tüntetnek csütörtökön a Szolidaritás Pénzügyi Szakszervezeti Szövetség tagjai a deficitcsökkentő csomag ellen, amelyért hétfőn felelősséget vállalt a kormány a parlamentben – közölte az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).

A BNS a napokban döntött a hozzájuk tartozó szakszervezetek és szövetségek tiltakozásainak menetrendjéről, illetve arról, hogy videókampányt indítanak a közösségi oldalakon a megszorító intézkedések hatásairól.

Az elfogadott menetrend szerint minden csütörtökön 10 és 12 óra között tüntetést szerveznek azoknál a közintézménynél, ahol a BNS-nek szakszervezeti tagjai vannak, az első sztrájkőrséget pedig a pénzügyminisztérium előtt tartják. Erre a megmozdulásra más szakszervezeti szövetségek tagjait is meghívták.

Hírszerkesztő
(Fotók: facebook.com/BloculNationalSindical)

 

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Bíróságra került a nemzeti liberális pártügy

A belső ellenzék többek között a pártból való kizárást vétóztatta meg a törvényszéken - PNL megfellebbezi a hétfői párthatározatok felfüggesztéséről szóló törvényszéki döntést.
Belföld

Nem sokat érnek a bolojani megszorítások

Hatvan százalék fölött az állami eladósodás. Románia már nem tartozik az alacsony adósságú kelet-közép-európai országok közé.
Szatmár megye

Az új bértörvény tervezete ellen tüntetnek

Az új közalkalmazotti bértörvény tervezete ellen tüntetnek ma Bukarestben az egészségügyi és a pénzügyi dolgozók szakszervezetei. Szatmáriak is Bukarestbe utaztak tiltakozni.