Belföld

Tüntetés a parlament előtt a járvány leküzdésére irányuló törvény ellen

2021.05.20 - 09:31

Az alkotmánybíróság csütörtökön tárgyalja a vonatkozó, 2020/55-ös törvénnyel kapcsolatos beadványokat.

A tüntetők transzparenseket tartanak a kezükben, amelyeken többek között az áll, hogy "Mentsétek meg az alkotmányt", "Le a terrortörvénnyel", "CCR - Ne mossátok kezeitek a mi vérünkkel".

A tiltakozók nemzeti színű zászlókat lengetnek és vuvuzelákat fújnak.

A csendőrség csapatai kivonultak a helyszínre, hogy fenntartsa a közrendet.

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Az új bértörvény tervezete ellen tüntetnek

Az új közalkalmazotti bértörvény tervezete ellen tüntetnek ma Bukarestben az egészségügyi és a pénzügyi dolgozók szakszervezetei. Szatmáriak is Bukarestbe utaztak tiltakozni.
Belföld

Teljes erőből tombol a tél

Tizenkét órányi havazás után ötven centis a hótakaró — káosz Bukarestben és az ország déli, délkeleti részében.
Belföld

Ha termelésről van szó, Szatmár a középmezőnyben

A nemzeti össztermék 1,35 százalékát adja a megye.