Ha nem is nagy örömmel, de elfogadták az igen szűkös költségvetést a pusztadaróci tanácsosok, akik ennek ellenére megpróbálnak pozitívan gondolkodni az idei tennivalókkal kapcsolatban.
A tavalyinál 40 százalékkal kevesebb költségvetést kellett elosztaniuk erre az esztendőre idei első ülésükön a pusztadaróci tanácsosoknak, akik aztán el is fogadták ezt. „Ez most egy túlélési büdzsé, a valóban legszükségesebb dolgok kerültek be a határozattervezetbe” — jegyezte meg Găman Mihály polgármester, aki felsorolt néhány területet, melyre pénzt szavaztak meg. Eszerint az ingázó tanerők autóbuszbérletére 15 ezer lejt adtak, és ennyibe kerül majd a tavaly elkészült új iskola és óvoda udvarának is a rendbetétele. A Petén és a Pusztadarócon lévő parkok korszerűsítésére, karbantartására, valamint padokkal és játékeszközökkel való felszerelésére 25 ezer lejt kívánnak költeni az idén. A járdakorszerűsítés keretében 70 ezer lejt szavaztak meg a tanácsosok, a munkálatok az iskola, az óvoda, a sportterem előtti rész felújítását foglalják magukba, s kialakítanak egy öntött gyalogosutat is , amely az iskolától a Pete felé vezető út jobb oldalán húzódik majd az ipari parkig, kb. egy kilométer hosszan.
Az idén a LEADER-programon keresztül megvalósul két projekt, mindegyik esetében 20-20 ezer lej szükséges az önrész kifizetésére, amit szintén jóváhagytak az ülésen. Az egyik projekt keretében különböző munkagépeket vásárolnak, traktort, hóekét, kaszálógépet, tűzoltó-felszerelést, emelőszerkezetet, valamint a szamosdarai kultúrotthonba fűtőtesteket, amelyeket nyáron hűtőtestként lehet használni.
A másik, szeptember végéig lezárandó projekt a pusztadaróci futballpályánál egy 200 férőhelyes, a szamosdarainál pedig egy 100 férőhelyes lelátó beszerzésére vonatkozik. A futballnál maradva, a tanács a tavaszi idényre a pusztadaróci és a szamosdarai felnőtt-, illetve utánpótlás-csapat működtetésére 25 ezer lejt szavazott meg.
Tízezer lej jutott még a sürgősségi esetekben bevethető csapat működésére és felszerelésére, az utak karbantartására 30 ezer lej, a közvilágításra 70 ezer, a szemétszállításra 190 ezer, a gyermekvédelemre 50 ezer, a szociális gondozóknak szintén 50 ezer lej jutott, és 590 ezer lej szükséges az önkormányzat alkalmazottainak bérezésére, és 160 ezer lej a különböző számlákra (víz, áram) és fogyóeszközökre. „Nagyjából ezek a költségek, nem örült senki a kevesebb pénznek, de ennek ellenére megpróbálunk pozitívan gondolkodni, és azon leszünk, hogy új forrásokat keressünk a terveink megvalósítására” — nyilatkozta a polgármester.
A tanács jóváhagyott még két tervet is, melyeket a Sürgősségi Helyzetek Felügyelete számára kell elkészíteni minden év elején, ugyanakkor határozatban rögzítették azt is, hogy a szociális segélyben részesülőknek milyen közhasznú munkákat kell elvégezniük, hogy megkapják a támogatást. Napirendi pont volt még az elmúlt esztendő költségvetésének zárszámadása, eszerint az önkormányzat pozitív mérleggel zárt, a 10 ezer lej volt a pluszjövedelem. Ugyancsak elkészítették és elfogadták az erdőgazdálkodási zárszámadást is, ebben az esetben az erdészeti hivatal által adminisztrált községi erdő után a polgármesteri hivatal 26 ezer lejes profittal zárt, emellett pedig még több helyen (sportterem, kultúrház, hivatal, orvosi rendelő) is biztosították a tűzifát.
Romász János