Túl nagy falat idén a Sepsi

2017.02.19 - 07:03

Hat játékossal állt fel a házigazda Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a címvédő Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC elleni bajnoki mérkőzésen, így a vendégek simán nyertek Szatmáron.

Fájó ezt idén harmadjára is elismerni, de a papírformának megfelelően alakult az eredmény a Szatmárnémeti VSK és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC közötti női kosárlabda bajnoki mérkőzésen. A háromszékiek ugyanis erősebb kerettel rendelkeznek, és ez abból is látható volt, hogy szombaton Zoran Mikes vezetőedző csapata több alapemberét nélkülözve gázolt keresztül a VSK-n. A legnagyobb hiányzó a vendégkeretből Anemarie Părău-Gödri volt, akit a Sepsi-SIC mestere pihentetett a szatmári meccsen. Igaz, túloldalt Jose Araujónak is főtt a feje, hogy kit küldjön a pályára, hiszen Matea Tavic, Laza Enikő, Alexandra Uiuiu és KD Whittington is harcképtelen. Így gyakorlatilag egyetlen cserével játszotta végig a VSK a címvédő elleni meccset. A díszvendég Kovács István (Tisza) FIFA-bíró kezdődobása (képünkön) után az első negyedórában még tartotta magát a VSK, sőt, a 6. percben Oláh Andreea és Kristina Baltic pontjaival hárommal is vezetett a szatmári csapat (13–10). A 18. percben volt először tízpontos szentgyörgyi fór (24–34), de a VSK a kezdőben játszó Szmutku Renáta szabaddobásai révén még faragott a hátrányból.

Kilenc pont előnnyel kezdte a második félidőt a háromszéki ellenfél (31–40), és bár két perc alatt tizenháromra nőtt a különbség (31–44), a zöld-fehér henger mégsem következett be. Sőt, az erejük utolsó cseppjeit elhasználó VSK-játékosok az utolsó negyedig ismét felzárkóztak (52–59), de a zárásra már elfogyott a szatmári csapat, a csere, Flavia Ferenczi pontjai pedig nem voltak elegendőek arra, hogy a szatmáriak ismét megszorítsák az ellenfelet. A 38. percben huszonegy pont volt a két csapat között (58–79), ugyanis a VSK játékosai három percig nem tudtak betalálni. Morgan Batey és Chastity Reed pontjai zárták a mérkőzést, ami éppen csak arra volt elég, hogy kisebb legyen a zakó, amit ránk mértek a háromszékiek (62–79).

Azonban néhány kérdést felvetnek a szombati mérkőzésen tapasztaltak: vajon a jelenlegi felállásban indokolt, hogy a szatmáriak éremszerző helyezésben bizakodjanak? Miért nem volt növelve a kispad létszáma rutinos játékosokkal az év elején? Miért kell a csapatnál tartani Uiuiut, akinek tehetségét ugyan senki nem vonja kétségbe, de eddig még egy másodpercet sem játszott sérülése miatt? A szatmári kispad ugyanis jelenleg egy kórházi váróteremhez hasonlítható, mivel már több a sérült, mint az ép játékos. Semmi kétség nem fér hozzá, hogy az egészséges kosarasok majdnem mindegyike a szintnek megfelelő képességgel rendelkezik, viszont nem biztos, hogy bírni fogják ezt a tempót, hiszen a következő négy és fél hétben kilenc meccset játszanak majd, és egyik sem mondható könnyű összecsapásnak.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, rájátszás, felsőház, 1. forduló

Szatmárnémeti VSK – Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 62–79 (16:19, 15:21, 21:19, 10:20).

VSK (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Reed (20/17/9), Oláh (6/1/1), Szmutku (7/0/3), Baltic (4/5/2), Batey (15/4/2), Ferenczi (10/2/5).

Sepsi-SIC (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Thompson (22/13/2), Kilin (13/0/9), Stoenescu (8/2/4), Marshall (18/5/5), Shegog (14/3/1), Harris (2/6/0), Pfirman (2/0/0), Huţanu (0/1/0).