Túl nagy falat az élvonal?

2016.09.14 - 17:55

Nyolcgólos vereséget szenvedett el a Bukaresti Steaua otthonában a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata. A szerdai meccsen nem működött a szatmári gépezet, a Steaua simán győzött.

Továbbra is szenved a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata a Nemzeti Ligában, szerdán ugyanis elkönyvelte a harmadik vereségét is az élvonalban. A Steaua otthonában rendezett mérkőzésen ráadásul minden fronton szenvedett Várady Gyula legénységének a játéka: a védekezést könnyen áttörték a bukarestiek, a kapusok is alig fogtak, támadásban pedig nem sikerült áttörni a bukaresti védelmet. Ugyanakkor a Steaua kapujában Tudor Stănescu majdnem mindent védett.

A meccs egyébként jól kezdődött a szatmáriaknak, hiszen a 7. percben Crăciun egyenlített (3–3), majd két perccel később egy 3–0-s sorozat után 4–6-os állást mutatott az eredményjelző tábla. A Steaua időkérése viszont elvágta a szatmári lendületet, így a hazaiak 14. percben már 8–6-ra vezettek. Úgy tűnt, hogy Várady időkérése is jókor jött, hiszen ezt egy szatmári sorozat követte (8–8), viszont ennek már nem volt folytatása, és a 28. percbe a hazai fór hét gólra nőtt (18–11). Két gólt sikerült faragni a hátrányból a szünetig (19–14), de az újabb felzárkózás már nem jött össze. Igaz, Lucian Cioroiu hetest is védett, de túloldalt Oláh János hagyott ki egy büntetőt. Mindez már nem sokat számított, hiszen a Steaua fokozatosan növelte előnyét. Florea Gabriel gólja ismét hetet tett a két csapat közé (26–19, 44. perc), de tíz perccel később Martin Johannson találatával kilencre nőtt a különbség (31–22). Az utolsó percekben már egyik csapatnak sem volt sok kedve a játékra. Látható módon az idő múlását várták, közben itt is, ott is dobtak gólokat, mígnem a 60 perc után 35–27-es állásnál szólalt meg a meccs végét jelző sípszó.

Háromból három vereség. Ez még abban az esetben is fájó, ha figyelembe vesszük, hogy két vereség két erős csapat, a Dinamo és a Steaua otthonában született. Szombaton Székelyudvarhelyen játszik a VSK, tehát semmivel sem lesz könnyebb dolga Váradynak. Talán múlt héten pontot kellett volna szerezni a CSM Focșani elleni hazai meccsen, akkor bizonyára más szemmel néztük volna a két fővárosi csapat elleni vereséget.

Férfi kézilabda, Nemzeti Liga, 3. forduló

Bukaresti CSA Steaua – Szatmárnémeti VSK 35–27 (19–14).

Steaua: Stănescu – Matskevich, Stanciu, Dimitrijevic 3 gól, Grasu 2, Dragnea 2, Johannson 3, Szőke 5, Georgescu 3, Florea 6, Kostadinovic 1, Dragomir, Ungureanu 2, Cristescu 7, Ouksir 1.

VSK: Orban 4 védés, Cioroiu 5 (ebből 1 hétméteresből) – Mateș 3 gól, Rogoz, Morar 2, Bejinariu 2, Munea 1, Crăciun 1, Suciu 3, Avramescu, Oláh 3 (1x7 méter), Dinescu 2, Olar 1, Lazic 8 (képünkön), Stan 1, Ungar.

2 perces kiállítások: 4x2 perc – 1x2 perc.

7 méteresek (megítélt/értékesített): 4/3 – 2/1.