Túl a főpróbán nagykárolyi karatékák

2013.10.07 - 18:38

A hétvégén utaznak a Nagykárolyi Karate Do B.F.K.S. SE sportolói a szerbiai karate–világbajnokságra, azelőtt Nagyszalontán versenyeztek.

Három arany–, négy ezüst– és egy bronzérem a Nagykárolyi Karate Do B.F.K.S. Sportegyesület sportolóinak a mérlege a nagyszalontai Kuranai Karate Open Kupa nemzetközi torna után, amelyen romániai, magyarországi és szlovákiai egyesületek mintegy 250 karatékája küzdött meg. A nagykárolyi sportolóknak ez volt a főpróba a karate–világbajnokság előtt, amelyet október 11–14. között fognak megrendezni a szerbiai Újvidéken.

A Nagyszalontai Shotokan SK által rendezett múlt szombati tornára Gheorghe Dărăban edző és Bartincki Lajos alelnök kísérte el a nagykárolyi sportolókat, közülük Knecht Vivien (kata próba, 12–13 évesek), Medvei Edvin (kata, 10–11 évesek) és Eric Chelmu (kumite, 12–13 évesek) állhattak a dobogó legfelső fokára. Knecht Patrik (kata, 8–9 évesek), Eric Chelmu (kata, 12–13 évesek), Bács Máté (kata, 16–17 évesek) és Bartincki Attila (kata, nyílt verseny) ezüstérmet szereztek, utóbbi pedig a 16–17 évesek kata versenyszámában a harmadik helyen zárt.

Dr. Fazekas György Zoltan klubelnök köszönetet mond a szülők támogatásának, ugyanakkor várja mindazokat, akik karateedzésekre akarnak járni. A tréningekre hétfőn, szerdán és csütörtökön 18 órakor, a nagykárolyi Ignişului utcában levő 3-as Számú Általános Iskola tornatermében lehet jelentkezni.