Továbbra is hibátlanok a magyar legények Egyiptomban

2021.01.22 - 12:42

Brazília ellen indította a középdöntőt a magyar válogatott az Egyiptomban zajló férfi kézilabda-világbajnokságon, és két kisebb hullámvölgytől eltekintve biztos győzelmet aratott (29–23), ezzel továbbra is hibátlan a tornán, és vezeti a csoportját.
A brazilok felkészülését egyébként alaposan átírta a koronavírus-járvány, a pozitív mintát produkáló kapus, Leonardo Tercariol és a Barcelonát erősítő balátlövő, Thiagus Petrus nem is utazhatott el Egyiptomba, míg a balszélső Felipe Borges az érkezés után lett pozitív. Ráadásul a szakmai stáb öt tagja, köztük Marcus „Tatá” Oliveira szövetségi kapitány is elkapta a vírust. A szakember így az internet segítségével egyeztetett az őt helyettesítő segítőivel. Bár reménykedett benne, hogy a középdöntőre esetleg csatlakozhat a csapatához, végül ez nem következett be a magyarok elleni meccsig.
Az első félidő kiegyenlített játékot hozott. 8–7-nél Bánhidi Bence mellett Máthé Dominik vezérletével egy 5–1-es sorozatot hoztak össze a magyarok, és ezzel 11–8-ra megléptek a magyarok, de az emberelőnybe kerülő brazilok gyorsan felzárkóztak egyre. De az utolsó kilenc percben nem kaptak akciógólt a magyarok, csak egy hetest, így a döntetlen közeli állásból a szünetre 16–11-es előnyt építettek ki.
A második játékrész elején folytatódott a jó széria, már héttel is vezettek, viszont a Barça átlövőjének, Haniel Langaro akciógólja révén magára talált a dél-amerikai csapat. A végül nyolc találatig jutó rutinos játékos több lövése is bepattant Mikler Rolandról, és a magyarok visszaesését kihasználva 20–17-re zárkózott fel Brazília.
A magyar időkérés elvágta a brazilok lendületét, és felébresztette a valóságra a magyarokat, hiszen innen már nem engedték közelebb az ellenfelüket. A hajrában, nyolcgólos vezetésnél (27–19) már nyugodtan jöhettek az addig kevesebbet játszók, a magyar győzelem már nem forgott veszélyben.
A hatgólos sikerrel hozták a fiúk a kötelezőt (29–23), így továbbra is hibátlanok a vb-n, és közelebb kerültek a negyeddöntőhöz. Ebből a szempontból rendkívül fontos lesz a szombati, lengyelek elleni találkozó.
A magyar legények a csoportkörben a pályán győzték le a Zöld-foki-szigetek válogatottját is, így a negyedik mérkőzésük óta veretlenek az egyiptomi világtornán. A Nemzeti Sport rávilágított arra, hogy a magyar férfi kézilabda-válogatottnak ez a legjobb világbajnoki rajtja az 1986-os svájci torna óta, akkor egészen az ezüstéremig menetelt a csapat.
„Érezhető volt, hogy a brazilokból sokat kivettek a csoportmérkőzések, fáradtabbak voltak nálunk, ráadásul kevesebb játékosuk van, mint nekünk, ezért a végére elfogytak. A német kollégák azt mondták nekem, hogy majd találkozunk a döntőben” – nyilatkozta a találkozó után Gulyás István, a magyar együttes szövetségi kapitánya.

Fordított és világbajnok lett Norvégia

Az Európa-bajnok Norvégia 29–22-re legyőzte az olimpiai címvédő Franciaországot a spanyolországi női kézilabda-világbajnokság vasárnapi döntőjében.

Búcsúzott a címvédő

Hollandia 37–34-re kikapott Norvégiától a női kézilabda-világbajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában, ezzel visszacsúszott a II. csoport harmadik helyére, így nem juthat be a negyeddöntőbe.

Megszorongatták címvédőt

Hollandia 31–30-as győzelmet aratott Románia felett a női kézilabda-világbajnokság középdöntőjében.