Továbbjutott az Olimpia a Román Kupában

2012.08.28 - 20:50

A legjobb 32 csapat közé jutott a labdarúgó Román Kupában a Szatmárnémeti Olimpia, miután hazai pályán 1-0 arányban legyőzte a másodosztályban szereplő Nagybányai FCU Maramureş együttesét.

Helyzetekben meglehetősen szegény mérkőzésen harcolta ki a továbbjutást a Román Kupa ötödik fordulójába a Szatmárnémeti Olimpia labdarúgócsapata. Csík Tibor legénysége így akár egy első ligában szereplő alakulatot is kaphat a következő fordulóban, a legjobb 32 között.

Az Oli támadó felfogásban lépett pályára, az első tíz percben két veszélyesnek minősíthető helyzetet alakítottak ki, viszont Villand és Feier egyaránt elhibázták az adódott lehetőségeket. Nem úgy, mint Molnar, aki a 18. percben Marinaş szögletét váltotta gólra (1-0). A támadó a beívelést fejjel juttatta a vendégek hálójába. Az első játékrészben inkább a hazai csapat támadott, a nagybányaiaknak egyetlen helyzetük volt, azonban a kapufa megmentette a vendéglátókat.

A második játékrészben gyakorlatilag egy veszélyes helyzetet sem jegyezhettünk fel, az Olimpia kiváló védekezéssel állította meg a vendégek próbálkozásait. A mérkőzés hajrájában egyre nagyobb elánnal próbált támadni a nagybányai gárda, de az egyenlítés csak nem jött össze, sőt Villand kis híján megduplázta az Oli előnyét a 87. percben egy igencsak veszélyes kontrából.

Mindent összevetve az Olimpia megérdemelten jutott tovább, hiszen végig a kezükben tartották a mérkőzés irányítását.

Eredmény

Szatmárnémeti Olimpia – Nagybányai FCU Maramures 1-0 (1-0)

Şuta – Micaş, Iuhas, Pop Mihai, Homorozan – Gavrilescu, Moş, Villand, Marinaş (Ghiriti, 75. perc) – Molnar (Botos, 84. perc), Feier (Dănilă, 61. perc).