Tovább menetel a Bayern, még mindig szenved a Real

2020.10.28 - 15:12

2019 tavaszán a Liverpool volt az utolsó csapat a BL-ben, amely ellen nem tudott nyerni a bajor alakulat.
A korábbi Videoton-tréner, Marko Nikolics együttese tisztesen helytállt a címvédő ellen, sőt, húsz perccel a vége előtt döntetlenre állt a két együttes, a bajorok második találata után pedig óriási ziccereket tapsoltak el az oroszok.
A moszkvai találkozóhoz még hozzá tartozik, hogy ez volt Thomas Müller 545. tétmeccse a Bayern Münchenben, ezzel beérte a bajorok rangsorában Klaus Augenthalert, s már csak két mezőnyjátékos előzi meg: Schwarzenbeck (547) és Gerd Müller (565).

Szoboszlai Dominik a legeredményesebb
A csoport másik mérkőzésén az Atlético Madridnak némileg sikerült javítani a múlt heti fiaskó után, hiszen begyűjtötte a három pontot a Salzburg elleni hazai találkozón: Joao Félix második félidei duplájának köszönhetően 3–2-re legyőzte az osztrák vendégét. Szoboszlai Dominik ismét betalált, ám ez annak ellenére sem ért pontot, hogy a második félidő elején a vezető találat is összejött a Salzburgnak. Az Atlético három, a Salzburg egy ponttal áll két fordulót követően a Bajnokok Ligája 2020–2021-es kiírásának A-csoportjában.
A 20 éves magyar válogatott játékosnak egyébként ez volt a nyolcadik tétmeccse az idényben, és az ötödik gólját szerezte a hét gólpassz mellé. Ráadásul a harmadik BL-találatával a legeredményesebb magyar játékos lett a sorozat ezen formájában.

Majdnem négy lett
A B-csoportban a Real Madrid közel volt egy újabb csúfos vereséghez: a hazai, Sahtar Donyeck elleni 3–2-es vereség után kedd este Németországban a házigazda Borussia Mönchengladbach már két góllal is vezetett a Real ellen, de kihagyott pár helyzetet a német csapat, a vendégek pedig nagy akarattal a hajrában egyenlíteni tudtak. Kérdés, hogy mennyire örülhet a német alakulat a Real elleni pontnak, hiszen múlt héten, az Inter ellen is a végjátékban bukta el a győzelmet.
A Real egyébként az előző szezonban a nyolcaddöntőben kettős vereséggel búcsúzott a sorozattól (a Manchester City mindkétszer 2–1-re megverte), ezt a szezont pedig a Sahtar elleni vereséggel kezdte. Ha ezt a meccset is bukták volna, akkor Zinedine Zidane edző alakulata negatív rekordot állított volna fel.
Így sem fest számukra rózsásan a csoport állása, ugyanis az utolsó helyet foglalják el a B jelű szériában. „Szerencséjükre” a Donyeck az Intert már nem tudta legyőzni, így az csoportot az ukránok vezetik, de csak három pont a sereghajtó Reallal szemben.
A továbbra is fontos játékosokat nélkülöző Sahtar egyébként jól kezdte a kedd esti mérkőzést, az első percekben tempós támadásokkal szorította be az Intert, amely aztán szépen lassan átvette az irányítást. Az olaszok ezután lendültek bele igazán, Romelu Lukakunak néhány centi hiányzott a gólhoz, de Lautaro Martínez előtt is adódott nagy lehetőség.
A szünet után megmaradt az Inter mezőnybeli fölénye, ugyanakkor a kontrákban végig benne volt a gólveszély a hazaiak részéről. A legnagyobb helyzeteket így is az Inter puskázta el, Lautaro Martínez érthetetlen módon a gyakorlatilag üres kapu mellé lőtt.
A C-csoportban a házigazda Marseille-nek esélye sem volt a Machester Cityvel szemben, az angol együttes így simán begyűjtötte a három pontot, és fölényesen vezeti a kvartettet, amelynek második helyén a Porto áll, miután „elvégezte a házi feladatot”, és legyőzte a vendég Olympiacost.

Történelmi gól
A D-csoportban a három csatárklasszisát, Mohamed Szalahot, Roberto Firminót és Sadio Manét is pihentető Liverpool megszenvedett Dániában, de begyűjtötte a három pontot a Midtjylland elleni találkozón. Ráadásul a fél évre kidőlt Virgil van Dijk posztján játszó Fabinho is megsérült, a helyére a 19 éves Rhys Williams állt be.
A Premier League címvédője nem sziporkázott, de egy tetszetős támadás végén az 55. percben megszerezte a vezető találatot: Trent Alexander-Arnold önzetlen előkészítése után Diogo Jota passzolt közelről a kapuba (1–0) (képünkön).
Ez volt a Liverpool történetének 10 ezredik gólja minden sorozatot figyelembe véve. Az elsőt 128 évvel ezelőtt, 1892 szeptemberében Jock Smith jegyezte. A ráadás percekben aztán meglett a tizezer egyedik gól is. A hajrában Jürgen Klopp bevetette három csatárklasszisát is, akik közül Szalah a 91. percben kiharcolt egy tizenegyest, amit ő maga értékesített is, így a Liverpool végül 2–0-ra győzedelmeskedett.
A széria másik mérkőzésén először fogadhatta ellenfelét BL-mérkőzésen Bergamóban az Atalanta, melynek otthonát, a Gewiss Stadiont október elején hitelesítette nemzetközi kupamérkőzések megrendezésére az európai szövetség. Nem indult jól a „házavató buli” az olasz gárdának, Dusan Tadics tizenegyesével és Lassina Traoré találatával az Ajax a szünetben 2–0-ra vezetett, a hazaiak azonban a fordulás után Duván Zapata duplájával felálltak, és újabb pontot szereztek a csoportkörben.

LABDARÚGÓ BAJNOKOK LIGÁJA, 2. FORDULÓ
A-csoport
FC Lokomotiv Moszkva – FC Bayern München 1–2 (0–1)

G.: An. Mirancsuk 70. illetve Goretzka 13., Kimmich 79.
Club Atlético de Madrid – FC Salzburg 3–2 (1–1)
G.: Llorente 29., Joao Félix 52., 85. illetve Szoboszlai 40., Berisha 47.
1. FC Bayern München    2    2    0    0    6–1    6
2. Club Atlético de Madrid    2    1    0    1    3–6    3
3. FC Lokomotiv Moszkva    2    0    1    1    3–4    1
4. FC Salzburg    2    0    1    1    4–5    1

B-csoport
Sahtar Donyeck – FC Internazionale Milano 0–0
VfL Borussia Mönchengladbach – Real Madrid CF 2–2 (1–0)

G.: M. Thuram 33., 58., illetve Benzema 87., Casemiro 90+3.

G.: F. Vieira 11., S. Oliveira 85.
Olympique de Marseille – Manchester City FC 0–3 (0–1)
G.: Ferran Torres 18., Gündogan 76., Sterling 81.
1. Manchester City FC    2    2    0    0    6–1    6
2. FC Porto    2    1    0    1    3–3    3
3. Olympiacos FC    2    1    0    1    1–2    3
4. Olympique de Marseille    2    0    0    2    0–4    0

D-csoport
Atalanta BC – AFC Ajax 2–2 (0–2)

G.: D. Zapata 54., 60., illetve Tadics 30. (11-esből), Lassina Traoré 38.
Liverpool FC – Midtjylland 2–0 (0–0)
G.: Diogo Jota 55., Szalah 90+3. (11-esből)
1. Liverpool FC    2    2    0    0    3–0    6
2. Atalanta BC    2    1    1    0    6–2    4
3. AFC Ajax    2    0    1    1    2–3    1
4. FC Midtjylland    2    0    0    2    0–6    0

A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért

A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.

Döntetlenről folytatódik kedden a párharc

A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.