Szatmár megye

Tovább fokozódik a meleg!

2026.06.25 - 12:21
Tizenegy erdélyi megyére másodfokú hőségriadó van érvényben pénteken, de az ország többi részében sem fázik senki.

Egyelőre csak június 26-án pénteken, déltől estig van érvényben narancssárga hőségriasztás Szatmár megyében és tíz másik erdélyi megyében. Ez nagy eséllyel hamarosan meg figják hosszabbítani, hiszen vasárnaptól több napon át 37 fokos maximumokról szólnak az előrejelzések.

Pénteken és szombaton 33 – 35 fokon tetőznek majd a nappali hőmérsékletek, enyhülést az éjszakák sem hoznak majd a kánikulai hétvégén, alig-alig fog 20 fok alá jámborodni a kánikula a hajnalokra.

A vasárnaptól 37 fokon dohogó kánikula jövő hét csütörtökig kitart, akkor, július másodikán van esély némi enyhülést hozó esőre.

A június végi szatmári átlag 25-26 fok, a megye abszolút hőmérsékleti rekordját Nagykároly tartja a maga 1952 júliusában mért 39,5 °C fokával. Alsószoporon 2024. július 14-én 38,9 °C-ot mértek.

Hírszerkesztő
(Fotó: friss.ro / arcvhív)

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Párakapuk és csobogók: működnek a kánikula-enyhítők

Helyükre kerültek Szatmárnémetiben a párakapuk, megkapták a revíziót az ivókutak, működik már mind.
Szatmárnémeti

Elsősegélynyújtó pontok nyílnak Szatmáron a kánikula idején

A hőségriadó idején a lakosság kényelmét és biztonságát szem előtt tartva légkondicionált elsősegélynyújtó és hűsölőpontokat nyit meg a város több pontján Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatala.
Szatmár megye

Kánikula, viharok, záporok, jégeső

Meghosszabbították az első fokú riasztást. Várható jelenségek: rendkívül magas hőmérséklet, fokozott hőérzet, légköri instabilitás.