Történelmi sikert szeretne a Sepsi OSK

2022.05.18 - 20:37

Két, nem nagy múlttal rendelkező csapat küzd csütörtök este a bukaresti Rapid-Giuleşti Stadionban a Román Kupa döntőjében, viszont a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és a FC Voluntari is tisztesen helyt állt a román élvonal idényében.
A háromszékiek az FCU Craiova elleni, idegenbeli 5–0-s győzelemmel zárta a Liga 1 alsóházának idényét, és ezzel meg is nyerte a playout-csoportot. A FC Voluntarinak még van egy fordulója a playoff-csoportban, a FC Argeș otthonában kell megőrizze a jelenlegi 4. helyét.
Az Ilfov megyei csapat egyébként ebben a szezonban már ötször megmérkőzött az Argeș-sel: a Liga 1-ben 1 döntetlen 2 vereség a mérlege, viszont a két győzelme éppen a kupasorozat elődöntőjében született.

Út a döntőig
A Voluntari a döntő felé vezető úton a nyolcaddöntőben a FCSB búcsúztatta. Előtte a harmadosztályos ACS Şomuz Fălticeni-t, a negyeddöntőben pedig a második vonalbeli AS Fotbal Club Buzăut verte. 11–1-es gólkülönbséggel jutott el a fináléig – az egyetlen gólt a Liga 3-as ellenfél rúgta.
A Sepsi OSK-nak ezzel szemben nehezebb dolga volt, hiszen csak Liga 1-es ellenfelekkel játszott: a Farul Konstancát, a FCU Craiovát, illetve a címvédő Universitatea Craiovát búcsúztatta. 5–1 a gólkülönbsége, az egyetlen gólt az elődöntő első meccsét kapta.
A tervek szerint egyébként a háromszékieket legalább háromezer szurkoló buzdítja majd Bukarestben. Ebből közel hatszázan vonattal utazhatnak a fővárosban, amit a helyi polgármesteri hivatal és klub vezetősége biztosít a drukkerek számára.

3000 szurkoló
„Egy nagyon nehéz feladat előtt áll a csapat, ugyanis a klub történelmének legfontosabb eseményén veszünk részt, és a 3000 szurkolóval együtt reméljük, győzelemre tudjuk vezetni a csapatot, és el tudjuk hozni a kupát Sepsiszentgyörgyre, amire nem volt még eddig példa.” – mondta Diószegi László, a Sepsi OSK vezetője.
Mindkét csapat egyébként történelme második kupadöntőjét játssza. A Sepsi 2020-ban 1–0-ra kapott ki a FCSB elleni fináléban, a Voluntari pedig 2017-ben 11-es rúgások után nyert az Astra Giurgiu ellen.

Egyenes út az EKL-be
A kupagyőzelmen túl mindkét csapatnak az európai kupaszereplés is tétnek számít. A Voluntari az egyetlen esélyét játssza, hogy jegyet váltson az Európa Konferencia Liga selejtezőjére, míg a Sepsinek emellett még lesz egy esélye, hiszen az alsóház győzteseként pótselejtezőt játszhat. Ez utóbbi viszont sokkal hosszabb utat jelent a háromszékieknek, hiszen előbb az alsóház második helyezettjével, a FC Botoșani-al kell megküzdenie, és ha azt a meccset nyeri, akkor még a felsőház harmadik helyezettjével, az Universitatea Craiovával is meg kell mérkőznie egyszer.
Amennyiben a Sepsi megnyeri a Román Kupát, akkor a FC Botoșani pótselejtező nélkül játszik a második fordulóban az Universitatea Craiovával – pontosított a Román Profiliga (LPF). Amennyiben a háromszékiek alulmaradnak a kupadöntőben, akkor a Sepsi OSK – FC Botoşani pótselejtező első fordulóját hétfőn, május 23-án rendezik Sepsiszentgyörgyön, a meccs győztese pedig május 27-én Craiovára utazik az Universitatea elleni párharcra.

Ismerős bíró
Románia négy helyet kapott a 2022–2023-as európai kupaidényre. A Kolozsvári CFR a Bajnokok Ligája selejtezőjében kezd, a bajnoki ezüstérmes FCSB pedig az EKL-selejtezőjében fog szerepleni. A kupagyőztes lesz a harmadik EKL-selejtezős szereplő, míg a negyedik EKL-selejtezős helyet a fentebb említett selejtező győztese kapja meg.
A Sepsi OSK – FC Voluntari finálé csütörtökön 20.30 órakor kezdődik, és a Digi Sport, az Orange Sport, illetve a Prima Sport közvetíti.
A találkozót a craiovai Sebastian Colțescu vezeti. A 45 éves sípmester pályafutása második kupadöntőjét vezetheti. Az elsőt 2020-ban irányította, amikor a FCSB éppen a Sepsit verte…

Karate: Román Kupát nyert Vancsa és Bălăcescu, Roman bronzot

Közel volt a dobogóhoz Irina Pop és David Lupişcă is.

Egyéni, junior Román Kupa-győztes lett Mézinger Márton

A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub párbajtőrvívója, Mézinger Márton nyerte csütörtökön a junior korosztályos egyéni Román Kupa-küzdelmeket Bukarestben.

Egy tucat góllal pakolták meg Nagysomkútot

A Román Kupa első fordulójának legnagyobb különbségű győzelmét állította be a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata, amely csak akkor nem rúgott gólt Nagysomkúton, amikor nem akart.