Történelmi rajt a románoknak

2016.10.09 - 08:10

Három–nullról kezdődött Románia jereváni mérkőzése szombat este, a világbajnoki selejtező 2. fordulójában: Christopf Daum szövetségi kapitány tanítványai a 12. percben ugyanis már 3–0-ra vezettek. Ebben az évszázadban európai vb-selejtezőn még egyetlen válogatott sem szerzett ilyen tetemes előnyt ennyire rövid idő alatt.

A viharos kezdést és a mérkőzés alakulását jelentősen befolyásolta, hogy az örményektől Gor Malakjant a 3. percben kiállították — ráadásul a 16-oson belüli kezezéséért megítélt büntetőt Bogdan Stancu gólra váltotta. Adrian Popa és Răzvan Marin találata tette a románok számára eszményivé az első negyedórát, és ha nem is ilyen tempóban, de szereztek további gólokat is.

Románia legutóbb szinte napra pontosan három éve, 2013. október 11-én szerzett háromnál több gólt tétmérkőzésen, 4–0 Andorrában vb-selejtezőn.

Vb-selejtező, 2. forduló, E–csoport

Lengyelország – Dánia 3–2 (Lewandowski 20. perc, 36., 47. – a másodikat 11-esből, illetve Glik 49. – öngól, Y. Poulsen 68.)

Örményország – Románia 0–5 (Stancu 4. – 11-esből, Popa 10., Marin 12., Stanciu 29., Chipciu 60.)

Montenegró – Kazahsztán 5–0 (Tomasevics 24., N. Vukcsevics 59., Jovetics 64., Becsiraj 73., Szavics 78.).