„Tollforgatók” vívócsatája nyolcadik alkalommal

2014.12.27 - 21:06

A hagyományt folytatva nyolcadik éve rendezte meg a Szatmárnémeti Sportklub a helyi sajtó képviselőinek a Szilveszter Kupa párbajtőrvívó–tornát.

A klub edzőinek figyelmes tekintete alatt a „tollforgatók” idén is kitettek magukért és egy kiegyenlített tornán küzdöttek meg a Csipler Sándor Vívóteremben. Akárcsak az előző években, ezúttal is a jó hangulaté és a sportszerű küzdelemé volt a főszerep. A Szatmári Friss Újságot két újságíró képviselte: a frissen „igazolt” Romász János, illetve a napilap „öreg motorosa”, Pesek Attila léptek pástra, de a 2013-as végeredmény szerint összeállított csoportokban egyiknek sem volt egyszerű dolga. Romász Jani egy sima 5–3-as győzelemmel nyitott Ionuţ Blăjean ellen, így felcsillant a reménye annak, hogy sikerül megismételnie a 2008-as és 2009-es sikert, amikor a fináléig menetelt és a második helyen zárt. Azonban a következő két asszóban rutinos és másfél fejjel magasabb ellenfelek következtek, aki eddig majdnem minden kiírásban dobogóra álltak. Daniel Chiorean 2012-ben ezüstérmet szerzett, emellett négyszeres bronzérmes a sajtókupán, így 5–2-re verte Janit. A 2008-as kiírás győztese, Florin Pop további két ezüstérmet nyert az előző években, de a lapunk vidéki riporterével és sportújságírójával meggyűlt a baja, végül 3–2-re győzött Pop.

A másik csoportban Pesek Attila az előző három kiírás bronzérmesével, Nicolae Ghişannal kezdett és 5–3-ra kapott ki, majd az előző öt verseny dobogósával (4 arany és egy bronz), Fodor Lajossal állt szemben. Ugyan 4–2-ről sikerült kiegyenlíteni, de a győztes tust Öcsi vitte be. Így az utolsó asszótól függött, hogy milyen ágra kerül a főtáblán. Az újonc Tudor Mureşan nem volt „könnyű falat”, de 5–4-es győzelemmel az 5. helyről jutott a főtáblára. A kis Mureşan volt egyébként a torna legnagyobb meglepetése, ugyanis a következő körben Florin Popot verte és biztosította a bronzérmét.

Romász Jani ismét Chioreannal mérkőzött, ezúttal a legjobb négy közé jutásért, de a fáradság kiütött és 10–5-re vesztett. A másik ágon Pesek Attila Ghişannal küzdött, és egy pillanatnyi tempóvesztés miatt nehezen behozható hátrányba maradt. 8–5-ös vezetés után 10–8-ra nyert a rádiós műsorvezető ellenfél. Romász Jani a 7., Pesek Attila pedig a 6. helyen zárt, így az SZFÚ-nak ezúttal sem sikerült megszakítani a érem nélküli sorozatot, amely 2008 óta tart: akkor Őri–Pákay Franciska lett harmadik, 2007-ben pedig Pesek Attilának sikerült bronzérmet szereznie.

A torna utolsó asszójában megismétlődött a 2012-es döntő: Fodor öcsi szombaton is legyőzte Chioreant (10–7) így a halmi származású fotóriporter sorozatban ötödik éve nyerni a tornát, ezúttal is veretlenül.

A sajtó versenyével párhuzamosan zajlott a vívást támogató magánvállalkozók, illetve intézmények képviselőinek és aktív vívók szüleinek a tornája, amelyet Tudor Olteanu nyert meg egy szoros döntő után: 10–9-re győzte le Florin Surducant.

A díjkiosztást követően technikai megbeszélésre gyűltek össze a versenyzők a vívóterem előcsarnokában, ahol Marcel Tarţa klubelnök, illetve Lengyel Éva, Csiszár Ferenc, File Attila, Dan Şuta, Simona Surducan, Nagy Lehel, Izsáki Arnold, Adrian Pop edzők, továbbá Árkosi Bertalan, Simona Deac–Pop aktív sportolók és Andrei Săveanu egykori vívó hidegtállal kínálta meg a résztvevőket.

Szilveszter Kupa

Sajtó: 1. Fodor Lajos (Informaţia Zilei), 2. Daniel Chiorean (Gazeta de Nord–Vest), 3. Nicolae Ghişan (Radio 1) és Tudor Mureşan (Nord–Vest Tv), 5. Florin Pop (Művészeti Iskola), 6. Pesek Attila (Szatmári Friss Újság), 7. Romász János (Szatmári Friss Újság), 8. Ionuţ Blăjean (Informaţia Zilei).

Támogatók, szülők: 1. Tudor Olteanu (Tudi Motors), 2. Florin Surducan (Moving USA), 3. Ciprian Nojea (Bergenbier) és Cornel Tuns (FC Heilbron), 5. Cristian Zaha (Apaserv), 6. Cătălin Bolba (Olimpia), 7. Călin Turdean (TIR), 8. Figus Gábriel (RDS–RCS).