Tokióban van már az egyetlen szatmári olimpiai résztvevő

2021.07.16 - 14:05

A kispályás versenyt először rendezik meg, de korábban a nagypályás tornán sem volt képviselve Románia, így a honi szövetség történelmi pillanatként említi a lányok olimpiai szereplését. Ráadásul egy Tatiana Gallova vezetőedző csapata egy „elit” mezőnyben szerepelhet, hiszen csak nyolc válogatott szerzett ötkarikás kvótát. A kiírás szerint az első fordulóban körmérkőzéseket rendeznek, a 7 lejátszott találkozó után pedig egy sorrendet állítanak. Az első kettő egyenes ágon jut be az elődöntőben, a 3–6. helyezettek negyeddöntőben játszanak egyenes kieséses meccset, a 7. és 8. pozícióban záró válogatottak pedig búcsúznak a tornától.
A román szövetség bizakodva várja a tokiói olimpiát, ugyanis az elmúlt hetekben három világtornán (FIBA 3x3 Women’s Series) játszottak a lányok, és kétszer a harmadik helyen zártak.

Elődöntők, döntő: július 28.

A mérkőzések kezdési időpontja a romániai időzóna szerint vannak megjelölve.

Három hónap múlva kezdődik a kosárlabda-idény

Szeptember 24-én, a Román Kupa küzdelmeivel kezdődik majd a honi női kosárlabda-idény, a bajnokság leső fordulóját pedig október 1-én fogják rendezni – döntötte el legutóbbi gyűlésén a Román Kosárlabda-szövetség igazgatótanácsa.

Biszák is megy az Universiadera

A kínai Csengtuba fog utazni május végén a Szatmárnémeti VSK kosárlabdázója, Biszák Boglárka.

Bronzérmes a Szatmárnémeti VSK kosárcsapata

Nem ez volt az idény elején kitűzött cél, de éremszerzés lett a vége: a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a kisdöntő második mérkőzésén is legyőzte a Phoenix Konstanca együttest, így a harmadik helyen zárt a bajnokságban.