Szatmárnémeti

Többnapos képzés

2013.09.11 - 07:30

Az erdei iskola elméletével és gyakorlatával ismerkedtek a képzésen részt vett oktatók.

Többnapos képzést szervezett romániai és magyarországi pedagógusok számára az Erdélyi Kárpát Egyesület – Szatmárnémeti. A program a „Noé bárkája – Erdei iskola és bemutató farm” projekt keretén belül került megszervezésre, amely a 2007 – 2013 Magyarország – Románia Határon Átnyúló Együttműködési Programban, az Európai Unió támogatásával és az Európai Regionális Fejlesztési Alap, valamint Magyarország és Románia társfinanszírozásával valósul meg. A projektben három szervezet működik együtt, a szatmárnémeti PAX Egyesület, az Erdélyi Kárpát Egyesület – Szatmárnémeti és a Csengersimáért Közhasznú Egyesület, amely egyben a vezetőpartner is.

A képzés által a jelenlevők elsajátíthatták a szatmári iskolákban és óvodákban is egyre nagyobb népszerűségnek örvendő erdei iskolai oktatás elméletét és gyakorlatát.

A képzésen bemutatásra került az erdei iskola kialakulásának története és jelene, szó esett a természetközeli oktatás hasznáról és hatásairól a környezettudatos életvitel kialakításában. Továbbá a jelenlévők elsajátíthatták egy erdei iskolás oktatási modul felépítésének az elméletét, amelyet aztán interaktív csoportmunkák során gyakorolhattak is. A résztvevők olyan játékokkal ismerkedtek meg, amelyekkel tapasztalati úton és interaktív módon lehet megtanítani a gyerekeket a természet szeretetére és megóvására.

A résztvevők egy napot a Túr Menti Védett Területeken töltöttek, ellátogattak a Kányaházi-tóhoz, ahol a környék madarait figyelték meg. Megismerkedtek a Bubo tanösvénnyel és a Túrterebes-Szőlőhegy környéki természeti értékekkel.

A tanárok, tanító- és óvónők a képzés által fontos és hasznos információkkal ismerkedhettek meg, amelyeket a későbbiekben környezeti nevelési tevékenységeik során hasznosíthatnak. A képzés végén átvehették azt az oktatási-nevelési segédanyagot, amelyet az EKE – Szatmárnémeti adott ki azzal a céllal, hogy Szatmár megye és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye pedagógusait gyakorlati ötletekkel lássa el környezeti nevelési foglalkozásaik során.