Az Országos Távközlési Hatóság adataiból kiderül, a hazánkbeli átlag mobiltelefon-felhasználó havonta 71 sms-t küld, saját hálózatában 208 percet, míg hálózaton kívül 37 percet beszél.
Az Országos Távközlési Hatóság (ANCOM) több platformot dolgozott ki annak érdekében, hogy segítséget nyújtson azoknak a lakosoknak, akik a számhordozás lehetőségével élni szeretnének. A www.portabilitate.ro honlapon a számhordozással kapcsolatos minden információt, gyakori kérdést megtudhatnak az érdekeltek, sőt néhány hasznos tanáccsal is szolgálnak. A számhordozás kapcsán 2014-ben 197 panaszt iktattak az ANCOM munkatársai, leginkább a szolgáltatóváltással járó nehézkes átállás miatt. Annak érdekében, hogy a lakosság megnyugodjon, a legjobb döntést hozta meg az ANCOM, elindította a www.veritel.ro honlapot, ahol össze lehet hasonlítani a román piacon működő telefon- és internetszolgáltatókat. Ezen a honlapon számos érdekes statisztikát is közzétettek. Az ANCOM statisztikájából kiderül, hogy a hazánkbeli átlag mobiltelefon-felhasználó havonta 110 MB mobil internetet használ, ugyanakkor 71 sms-t (67-et saját hálózatában, 4-et azon kívül) küld, saját hálózatában átlagosan 208 percet (207 percet mobilhálózatban és 1 percet vezetékes hálózatban), míg hálózaton kívül 37 percet beszél (30 percet mobilhálózatban és 7 percet fix telefonhálózatban). A vezetékes hálózatban egy átlagos felhasználó havonta 51 percet beszél hálózaton belül és 34 percet hálózaton kívül.
Számhordozási kisokos
A legelső dolog, hogy ha valaki a telefonszámát át szeretné vinni más szolgáltatóhoz, kérjen minden szolgáltatótól részletes információt a szolgáltatásról, majd válassza ki a legmegfelelőbbet. Ugyanakkor nagyon fontos, hogy a jelenlegi szolgáltatójával kötött szerződést alaposan tanulmányozza át, megeshet, hogy olyan záradékot talál majd, mely bizonyos esetekben azonnal megszünteti a szerződéses viszonyt az ügyféllel. Amennyiben mindennel tisztában van, eldöntötte, melyik szolgáltatót választja, következik a számhordozási típuskérvény kitöltése, azonban törekedni kell az adatok helyes megadására, ellenkező esetben visszautasíthatják a kérelmet. Az új szolgáltatóval meg kell beszélni, hogy mikortól lépjen életbe a számhordozás. Az új szolgáltató értesíti ügyfelét, hogy melyik 3–4 órás időintervallumban történik meg a számhordozás, és pontosan mikor fogják a szerződést aláírni.