A tájékoztatás szerint az elmúlt évben a rendőrök 916 állatot mentettek ki különféle veszélyhelyzetekből, és 441 állat menhelyen történő elhelyezésére adtak ki parancsot, írja az Agerpres.
Az állatvédelmi rendőrök ellenőrzéseik során 15.547 esetben szabtak ki bírságot, összesen 8.252.080 lej értékben. Több mint 2300 ügyben indítottak büntetőeljárást, kilencven házkutatást tartottak és 92 személy ellen rendeltek el valamilyen kényszerintézkedést. Országszerte összesen 12.582 panaszt vizsgáltak ki, 656 esetben pedig a 112-es egységes segélyhívószámon érkezett bejelentés alapján léptek közbe.
A rendőrség tájékoztatásában emlékeztetett, hogy egy 2022-ben elfogadott törvény szigorítja az állatokkal való kegyetlen bánásmód miatt járó büntetéseket, és arról is rendelkezik, hogy a zoofília is állatkínzásnak minősül.
A jogszabály szerint bűncselekménynek minősül és hat hónaptól három évig terjedő börtönnel vagy pénzbírsággal büntetendő az élő állatok felhasználása más állatok kiképzésére vagy agressziójuk levezetésére, ha ez az állat számára szenvedést okoz; szintén bűncselekménynek minősül és egytől öt évig terjedő börtönnel vagy pénzbírsággal büntetendő, ha háziállatokra vagy fogságban lévő vadállatokra lőnek. Az állat szándékos és jogtalan megölése, illetve a zoofília kettőtől hét évig terjedő börtönbüntetést von maga után – nyomatékosították a közleményben.
Hírszerkesztő