Több mint magabiztos győzelem

Fotó: Florin Mureşan
2021.10.04 - 08:47
Bajnokaspiránshoz méltón kezdte a 2021–2022-es női élvonalbeli kosárlabda-bajnokságot a Szatmárnémeti VSK, a következő fordulóban viszont lényegesen nehezebb feladat vár a csapatra.

Ezüstérmeshez és bajnokaspiránshoz méltón kezdte a 2021–2022-es női élvonalbeli kosárlabda-bajnokságot a Szatmárnémeti VSK, amely vasárnap kora délután 91–57-es (27–21, 19–16, 27–10, 18–10) győzelmet aratott Bukarestben, az Agronomia vendégeként.

Miguel Lopez edző a Miljana Dzombeta, Stephanie Kostowicz, Dora Ardelean, Sparkle Taylor, Paloma Cucu összeállításban küldte pályára csapatát, a szezon első szatmári pontjait pedig Sparkle szerezte, aki Maria Militaru kosarára válaszolt. A két csapat 9–10-ig fej fej mellett haladt, majd 19–20-nál tudta megközelíteni ismét, egyben utoljára az Agronomia a VSK-t.

Az első negyedet 27–21-re nyerte a VSK, innentől kezdve pedig már csak a két csapat közötti pontkülönbség volt a kérdés, a győztes kiléte nem. Annak ellenére sem, hogy a második negyed még viszonylag szoros küzdelmet hozott, ezt csak 19–16-ra húzták be a vendégek. A nagyszünetre viszont így is 46–37-es előnnyel vonult a VSK.

A harmadik negyed közepén, 45–65-nél volt először húsz pont a különbség a két gárda között, majd a negyedik játékrészben, 47–77-nél lépték át a 30 pontos különbséget. A vége pedig 91–57 lett a VSK javára.

A Szatmárnémeti VSK-ra a következő fordulóban lényegesen nehezebb feladat vár, október 9-én ugyanis a sorozatbajnok Sepsi látogat a Szamos partjára. Az a Sepsi, amely kezdésként 127–47-re semmisítette meg a Triumf Botoşani-t.

Agronomia Bukarest – Szatmárnémeti VSK 57–91
A VSK pontszerzői: Sparkle 24, Sierra Moore 15, Fodor Márta 11, Katarina Vuckovic 11, Ardelean 10, Dzombeta 8, Kostowicz 8, Cucu 3, Biszak Boglárka 1.

Kocsis Zoltán

Vívás: Éremeső az Autonet Kupán

Az Autonet Kupa idén is nagyon jól teljesített, és ez nem kerülte el a Román Vívószövetség figyelmét sem. Remek erőfelmérő a gyerek korosztályos bajnokság előtt.