Belföld

Több megyében is ítéletidő tombolt

2026.06.23 - 09:19
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.

A belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztályának (DSU) keddi tájékoztatása szerint Krassó-Szörény, Kovászna, Dolj, Hunyad, Olt, Szeben, Szilágy és Temes megyei településeken 28 házból, 23 udvarból, valamint 78 pincéből/alagsorból kellett kiszivattyúzni a vizet.

A katasztrófavédelem munkatársai ugyanakkor 25 kidőlt fát távolítottak el, amelyek megrongáltak 13 járművet.

A hatóságok figyelmeztetnek, hogy kedden déltől 21 óráig zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben a hegyvidéki területeken, a Bánság déli részén, valamint Észak- és Nyugat-Olténiában, ahol a fokozott légköri instabilitás miatt villámlással kísért záporokra, jégesőre és 50-70 km/órás széllökésekre lehet számítani. A lehulló csapadék mennyisége meghaladhatja a 15-25, helyenként a 30-40 litert négyzetméterenként. 

Hírszerkesztő

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Kánikula, viharok, záporok, jégeső

Meghosszabbították az első fokú riasztást. Várható jelenségek: rendkívül magas hőmérséklet, fokozott hőérzet, légköri instabilitás.
Belföld

Viharra és jelentős csapadékra figyelmeztetnek

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki 30 megyére viharos időjárás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.
Szatmár megye

Viharos szél vet véget a kánikulának

Erős szél miatti sárga jelzés lép életbe szerda déltől, de csütörtökön is szinte egész nap fújni fog. Lesz eső is, heves és kevés.