A belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztályának (DSU) keddi tájékoztatása szerint Krassó-Szörény, Kovászna, Dolj, Hunyad, Olt, Szeben, Szilágy és Temes megyei településeken 28 házból, 23 udvarból, valamint 78 pincéből/alagsorból kellett kiszivattyúzni a vizet.
A katasztrófavédelem munkatársai ugyanakkor 25 kidőlt fát távolítottak el, amelyek megrongáltak 13 járművet.
A hatóságok figyelmeztetnek, hogy kedden déltől 21 óráig zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben a hegyvidéki területeken, a Bánság déli részén, valamint Észak- és Nyugat-Olténiában, ahol a fokozott légköri instabilitás miatt villámlással kísért záporokra, jégesőre és 50-70 km/órás széllökésekre lehet számítani. A lehulló csapadék mennyisége meghaladhatja a 15-25, helyenként a 30-40 litert négyzetméterenként.
Hírszerkesztő