Tizenöt éremmel tértek haza Felsőbányáról a táncosok

2014.05.06 - 15:26

Több mint hatszáz sportoló lépett a táncparkettre az elmúlt hétvégén Felsőbányán, ahol két országos versenyt rendeztek meg.

Köztük voltak a Szatmárnémeti Royal Dance Club sporttáncosai is, akik összesen hét arany–, öt ezüst– és négy bronzéremmel tértek haza. A pontozó bírók között foglalt helyet az egyesület két edzője, Ovidiu Ignat és Cristian Cordea Mikle.

A IV. Spria Top Dance Kupán a Maskulik Dávid, Iris Roatiş páros a 16–35 évesek Open Basic Standard versenyét nyerte meg, majd a dobogó második fokára állhatott fel az Open Basic Latino próbán. Ez utóbbi versenyszámot a Koskocsák Raul, Valentina Pop duó nyerte meg.

Az Eduard Ignat, Nadia Nyiki kettős a 12–15 évesek Open Latino versenyszámában szerzett aranyérmet, míg a Décsei Dávid, Anamaria Dan páros a hatodik lett. Utóbbiak viszont elsők lettek a korosztály D–osztályos megmérettetésén. A Décsei, Dan kettős ugyanezt az eredményt jegyezte az első alkalommal kiírt Medio Monte Kupán is. Itt aranyérmet szerzett még a Denis Coşarcă, Cerasela Torja páros (10–11 évesek, E–osztály) és a Patrick Codea Mikle, Luana Arnăuţ kettős (6–9 évesek, Hobby–kategória).

IV. Spria Top Dance Kupa

Ezüstérem

Armand Ştef, Larisa Botiş (10–11 évesek, E–osztály).

Bronzérem

Ciprian Mariţa, Oana Bumba (12–15 évesek, Open Standard), Kuki Roland, Kuki Vivien (4–7 évesek, tánciskola).

Döntősök

4. hely: Andrei Lodina, Ela Frunzar (4–7 évesek, tánciskola), Victor Lăzărescu, Cristiana Lucuţ (10–11 évesek, tánciskola)

5. hely: Alex Pandi, Cristina Roman (16–35 évesek, E–osztály), Denis Cosarcă, Cerasela Torja (10–11 évesek, E–osztály), Sebastian Pop, Georgiana Petrovai (10–11 évesek, tánciskola)

6. hely: Ciprian Mariţa, Oana Bumba (12–15 évesek, Open Latino), Raul Olah, Amalia Simion (14–15 évesek, E–osztály).

I. Medio Monte Kupa

Ezüstérem

Armand Ştef, Larisa Botiş (10–11 évesek, E–osztály), Dehenes Denis, Larisa Por (10–11 évesek, Hobby–kategória), Victor Lăzarescu, Cristiana Lucuţ (10–11 évesek, tánciskola)

Bronzérem

Ciprian Mariţa, Oana Bumba (12–15 évesek, Open Basic Standard), Sebastian Pop, Georgiana Petrovai (10–11 évesek, tánciskola).