Szatmárnémeti

Tizenkilenc éve nyújt segítséget a Reménysugár program

Tizenkilenc éves a Reménysugár program, a jól ismert támogatási formákról idén sem mondanak le / Fotó: Archív felvétel (Facebook/Hans Lindner Alapítvány, 2014)
2021.01.26 - 17:03
A Hans Lindner Alapítvány Reménysugár programja jubileumi évfordulóhoz közelít. A program keretében vállalt tevékenységek idén sem maradnak el, idén is számítanak a szatmáriak támogatására.

A Hans Lindner Alapítvány Reménysugár programja immár tizenkilenc éve nyújt segítséget olyan gyermekeknek, akik daganatos betegségekben szenvednek. Koczinger Tibort, a Hans Lindner Alapítvány elnökét kérdeztük arról hogyan fog zajlani a gyermekeket támogató program az idei évben.

„A Reménysugár program idén lett tizenkilenc éves, és elmondhatom, hogy rengeteget változott az idők során. Minden egy jótékonysági estén indult, amelyet a Szatmárnémeti Északi Színházban rendeztek meg, az összegyűlt pénzösszegből pedig onkológiai vizsgálatok elvégzésére alkalmas gépeket vásároltunk beteg gyermekek számára. Akkor még mi sem gondoltuk volna, hogy ez a program, amely a beteg gyermekeket és családjaikat hivatott segíteni, ennyi idő elteltével is hatékonyan fog működni. Amikor valaki arról értesül, hogy egy személy beteg, rögtön arra gondol, hogy pénzre van szüksége. Mi is erre gondoltunk tizenkilenc éve, hogy annak a beteg személynek anyagi támogatásra lesz szüksége. Ez napjainkra sem változott sokat, viszont tisztában vagyunk azzal, hogy bizony pénzzel sem lehet mindent megoldani” — fogalmazott az igazgató a kezdetekről.

Tibortól megtudtuk, hogy a Reménysugár program úgy fejlődött az idők során, hogy közben megismertek olyan módszereket, amelyek által valós segítséget tudnak nyújtani mind a gyermekeknek, mind a családjaiknak. „Fontos tudni, hogy annak a személynek, aki gyógyultnak vagy tünetmentesnek van minősítve, továbbra is szüksége lehet segítségre, a kezelések miatt ugyanis számos év kimaradt az életükből, amelyeket feltétlenül pótolni kell. Támogatni kell továbbá az érintetteket abban, hogy fel tudják dolgozni a betegség okozta traumát, nem csak a meggyógyult gyermek, hanem az egész család. A segítségnyújtás ezen ágazatát igyekszünk az idei évben az eddigieknél még jobban érvényesíteni. Látjuk, hogy felnövekedett mellettünk hála Istennek a betegségeket legyőző gyermekek és fiatalok társasága, továbbá azt is, hogy milyen gondokkal küzdenek. Nehéz számukra ismét bekapcsolódni a társadalomba, a közösségbe, nehéz ismét barátokat szerezni, és visszatérni tanulmányaikhoz. Emiatt előfordulhat, hogy viselkedési zavarok lépnek fel náluk, hiszen hatalmas lelki terhet hordoznak magukkal. Az ilyen jellegű problémák kezelésére is fel vagyunk készülve, egy jól működő módszertanunk van kialakítva, amelyet szakemberek segítségével tudunk kivitelezni. Az idei évben is szervezünk programokat azért, hogy a támogatott gyermekek közösségi élményekben részesüljenek. A közeljövőben egy olyan programon vehetnek részt, ahol a főszerep a téli tevékenységeké, gondolok itt a síelésre és szánkózásra. A kirándulásokat két turnusban, február 2-án, illetve 4-én bonyolítjuk le, abból a célból, hogy kimozdítsuk a gyermekeket a természetbe, illetve a közös együttlétért. Az a tapasztalatunk, hogy a fiatalok nagyon szeretnek egymás között lenni, ismerik és bíznak egymásban, ők hiteles és életre szóló barátságokat kötnek. Ami pedig a további programokat illeti, idén is lesz személyes jellegű támogatás, még a járványidőszak ellenére is. Abban bízunk, hogy sikerül a gyerekeket és fiatalokat megerősíteni, mind lelkileg, mind fizikailag, mind tudásbéli elkötelezettségükben. Nekik is kell tanulni, szakmát választani, családot alapítani. Mi ezekben az esélyjavításokban és az életpályájuk elindításában szeretnénk támogatást nyújtani azért, hogy ők is boldogan éljenek. Továbbra is igényelhető az alapítvány kolozsvári lakása, amely az onkológiai intézet közelében található. Ide elsősorban a beteg gyermekek hozzátartozói jöhetnek, hiszen a látogatás igencsak nehézkesen vagy egyáltalán nem oldható meg” — fogalmazott Koczinger.

A szatmári lakosság a jól megszokott módon támogathatja a Reménysugár programot. „Ahol tevékenység zajlik, ott minden pénzbe kerül, tehát az anyagi támogatás mindig jól jön, viszont fontos megjegyezni, hogy csupán addig lehet nyújtózni, ameddig a takarónk ér. Eddig amit be kellett takarnunk, be is takartuk. Köszönhetjük mindezt a szatmári közösségnek, amely mindig is jólelkű volt, hiszen a támogatása nélkül Reménysugár program sem lenne. Ők azok, akik fenntartották, legyen szó magánszemélyekről vagy vállalatokról, anyagi és önkéntességi szerep elvállalása által. E két segítségnyújtási lehetőség a jövőben is elérhető” — összegzett Koczinger Tibor, a Hans Lindner Alapítvány elnöke.

Kallós András

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

A gyalogoshídon is lesz koncert

A Szatmári Tavasz rendezvénysorozat égisze alatt zajló programok hétvégén is folytatódnak — változatos, minden korosztályt megszólító műsorok várják az érdeklődőket, sőt a gyalogoshídon is lesz koncert.
Szatmárnémeti

Megajándékozták a rákbeteg gyermekeket

Célba értek a szatmárnémeti Hans Lindner Alapítvány Reménysugár programjának kezdeményezésére gyűlt ajándékok a rákbeteg gyerekek világnapján – adta hírül közösségi oldalán az alapítvány.
Szatmárnémeti

A gyermekonkológia és a gyermekklinika kis pácienseinek gyűjtenek

Minden évben, február 15.-én, a gyermekrák elleni küzdelem világnapján a Hans Lindner Alapítvány célja felhívni a társadalom, különösen a helyi közösség figyelmét a rákbeteg gyerekek és családjaik gondjaira és a támogatásuk szükségességére.