Tizenkét év után ismét BL-döntős a Juventus

2015.05.14 - 08:17

Szerdán eldőlt, hogy jövő hónap elején a Juventus lesz a Barcelona ellenfele a labdarúgó Bajnokok Ligája berlini döntőjében. Az olaszok Spanyolországban ikszeltek a címvédő Real Madriddal.

Ebben az évadban sem lesz címvédés a labdarúgó Bajnokok Ligájában, a torinói „zebra” ugyanis túlélte a madridi „oroszlánbarlangot” is. Andrea Pirlo, Buffon, Chiellini és a többi öreg harcos készülhet a Juventus 12 év utáni első BL-döntőjére.

Az olasz gárdát egyébként mindenki leírta és az elődöntő biztos vesztesének titulálták. Már az elmúlt heti, torinói első találkozó is kisebb meglepetésként hatott egyesek számára, amikor Massimiliano Allegri edző legénysége 2–1-re győzött a Real ellen. A szerda esti visszavágón viszont nem parkoltak be az olaszok a kapujuk elé, szépen, bátran játszottak, és még akkor sem adták fel a harcot, amikor az első félidőben Cr. Ronaldo tizenegyesből vezetéshez juttatta a „blanco”-kat. A második félidőben ugyanis a Realtól kirúgott Álvaro Morata egyenlített, és góljával a Juventus jutott be a Bajnokok Ligája június 6-i berlini fináléjába, amelyben a Barcelonával nézhet farkasszemet.

„Nagyszerű játékosaim vannak, megérdemelten jutottunk a döntőbe, és remélem, ott is ilyen jól játszunk majd — nyilatkozta a mérkőzést követően a Juve vezetőedzője. — Ma is olyan remekül, meggyőzően futballoztunk, mint az egész idényben. Az Olasz Kupa döntőjébe is eljutottunk, és bizony ott is nyerni akarunk, ez fontos célkitűzés” — folytatta a szakvezető, akinek vezényletével a „zebrák” az olasz bajnoki idényt is megnyerték már. „A Barcelonát szinte lehetetlen megverni, de más dolog megnyerni ellene egy párharcot, és más dolog elverni egyetlen mérkőzésen. Ott bármi megtörténhet.”

„Ezt a párharcot mindkét mérkőzésen elveszítettük Mindent kihoztunk magunkból, de balszerencsések voltunk. Mi irányítottuk a mérkőzést, voltak helyzeteink, ám nem volt annyi szerencsénk, hogy betaláljunk a hajrában — sóhajtott fel szomorúan Carlo Ancelotti, aki sokak szerint szerdán ült utoljára a Real kispadján. — Nem tudom, mi lesz velem a következő idényben, még tizenöt nap van hátra ebből a szezonból, két bajnoki lesz még, le kell zárnunk ezt az idényt. Aztán beszélek a vezetőkkel.”

Egyébként érdemes megjegyezni, hogy a 2003-as idényben is az elődöntőben búcsúztatta a Juve a Realt. A spanyolok akkor is címvédőként várták az összecsapást, és 2–1-es siker után 3–1-re kaptak ki Torinóban. Akkor olasz döntőt rendeztek, az AC Milan tizenegyes-párbaj után nyert 3–2-re Manchesterben.

A BL 1992 óta íródó történelmében eddig csak kétszer rendeztek olasz–spanyol döntőt: 1994-ben Athénban az AC Milan 4–0-ra nyert a Barcelona ellen, 1998-ban, Amszterdamban pedig a Real Madrid 1–0-ra győzött a Juventus ellen. A kétszeres BEK/BL-győztes Juve legutóbb 1996-ban nyerte meg a legrangosabb kontinentális sorozatot, míg a négyszeres BL-győztes Barca 2011 óta vár újabb végső sikerre.

Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó

Real Madrid – Juventus 1–1 (1–0). Gólszerzők: Cr. Ronaldo (23. perc – 11-esből), illetve Morata (57.).

Real: Casillas – Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo, Kroos, Isco, James Rodríguez, Bale, Benzema (J. Hernández, 67. perc), C. Ronaldo. Vezetőedző: Carlo Ancelotti.

Juventus: Buffon – Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra, Pirlo (Barzagli, 79. perc), Pogba (Pereyra, 89.), Marchisio, Vidal, Morata (F. Llorente, 84.), Tévez. Vezetőedző: Massimiliano Allegri.

Továbbjutott: a Juventus, 3–2-es összesítéssel.