Belföld

Tizenhat megyében volt szükség a katonai tűzoltók közbelépésére az esőzések miatt

2021.06.22 - 07:25

A katasztrófavédelmi főigazgatóság (DSU) tájékoztatása szerint a katonai tűzoltók még mindig dolgoznak: 11 házból, 70 udvarból és hét pincéből kell kiszivattyúzniuk a vizet. Négy családot (10 személyt) elszigetelt az áradás a Neamţ megyei Piatra Şoimului településen, a Bákó megyei Mănăstirea Caşin településen pedig még zajlik az ár által június 18-án elragadott férfi keresése.

Korlátozzák a forgalmat a 3,5 tonnánál nagyobb tehergépkocsik előtt Kovászna megyében, a 13M jelzésű országúton, a Kovászna megyei 103B megyei úton pedig lezárták a forgalmat, derül még ki a DSU tájékoztatásából.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Viharra és jelentős csapadékra figyelmeztetnek

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki 30 megyére viharos időjárás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.
Szatmár megye

Viharos szél vet véget a kánikulának

Erős szél miatti sárga jelzés lép életbe szerda déltől, de csütörtökön is szinte egész nap fújni fog. Lesz eső is, heves és kevés.
Szatmár megye

Záporok, felhőszakadások, szél, jégeső

Kitartó idén a három fagyosszent, vasárnap délutánig lesz „miattuk” az évszakhoz képest szokatlanul rossz idő.