Szombaton délelőtt zajlott a nagykárolyi Împreună-Egymásért Egyesület által szervezett ünnepség, amelynek keretében tizenhárom árva gyermek részesült a keresztségben.
Egy új kezdeményezés révén szombaton a nagykárolyi református templomban tizenhárom gyermeket keresztelt meg Tolnay István református esperes. A gyermekek a Könnycsepp Alapítvány gondozásában élnek Nagykárolyban.
„Az elmúlt években több közös kirándulást, találkozót, látogatást szerveztünk, amelyekre a Könnycsepp Egyesület által nevelt gyermekeket is rendszeresen elhoztuk. A találkozók révén jobban megismertük egymást, észrevettük azokat a nehézségeket is, amelyek az egyesület működését veszélyeztetik. A gyermekek jó körülmények között élnek, viszont nincs részük mindabban, amiben egy átlagos gyermek részesül a szűk családja körében. Ezért gondoltuk azt, hogy amennyiben a keresztszülők elviszik a gyerekeket egy-egy közös programra, délutánra vagy esetleg hétvégére, ők is kikerülnek abból az ingerszegény környezetből, ami az otthonban vár rájuk. Szerencsére sokan érdeklődtek a kezdeményezés iránt, szinte kétszer annyi gyermekre is jutott volna keresztszülő, mint ahányan voltak a gyerekek” — összegzett a szertartás után Lőrincz Zoltán, az egyesület vezetője.
Tolnay István református esperes elmondása szerint ő azért kapcsolódott be az akcióba, mivel több alkalommal is együttműködtek az egyesülettel ilyen-olyan jótékonysági tevékenységekben, illetve a Könnycsepp Alapítvány igazgatójával, Orosz Katalinnal is nagyon jó kapcsolatban állnak. „Úgy tudom, volt már egy ehhez hasonló keresztelő, amikor a belvárosi lelkész, nt. Tukacs József Sándor vállalta el a szolgálatot. Most én kaptam a felkérést, és örömmel fogadtam, hiszen így esélyt kapnak ezek a kicsinyek arra, hogy Krisztus tanítványai legyenek. Nem utolsósorban az is mérvadó számomra, hogy a magyar identitás megőrzésére nézve is több esélyt látok. Az állami árvaházak hivatalos nyelve az ország nyelve, s ha tartanak keresztelőket, akkor feltételezem, hogy az ország 'hivatalos államvallásának' lelkészei szolgáltatják ki a keresztség sákramentumát. Mi megpróbáljuk ezt egy kicsit 'kiegyenlíteni' azzal, hogy megkereszteljük és magyar embereknek neveljük ezeket a gyermekeket” — mondta a lelkipásztor.
Az ünnepi szertartáson minden gyermek kapott egy emléklapot, illetve egy gyermekbibliát, továbbá a keresztszülők is némi figyelmességben részesültek. A szertartás után ünnepi ebéd várta a kicsiket és keresztszüleiket, nevelőiket.