Tizedik meccsén veretlen az SZVSK

2022.04.18 - 15:45

Nem hibázott a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata a nagyszombati fordulóban sem, viszont a Nagysomkúti Progresul elleni győzelemhez kellett egy kis szerencse is, mivel Csik Tibor edző legényei a rájátszás 3. fordulójának meccsén az eddigi leggyengébb teljesítményüket nyújtották.

cropped-vskProgresul-2
A szatmári srácok az elmúlt kilenc veretlen forduló után sikerült olyan előnyt felépíteniük az üldözőkkel szemben, hogy a kieső helyek egyre távolabb kerülnek. Éppen a szombati vendég foglalja el az egyik kieső pozíciót, így Ioan Oană edző legényei érthetően motiváltabbak voltak ezen a találkozón. Viszont az első negyed órában nem tudtak mit kezdeni a jól felálló SZVSK-val szemben. Csak azután kezdett éledezni az ellenfél, miután a szatmáriak megszerezték a vezetést. Erre a 21. percig kellett várni, amikor Svarczkopf István indította Vajda Rolandot bal oldalon, a fiatal középpályás pedig remekült ívelt a nagysomkúti ötös jobb sarkához szabadon érkező Kanalos Tony elé, utóbbi pedig kapásból lötte ki Denis Brumar kapujának hosszú sarkát (1–0).

cropped-vskProgresul2
A játék addigi menetét tekintve nem volt érdemtelen a szatmári vezetés, amely addig ugyan nem veszélyeztetett, de uralta a mezőnyjátékot.
A 26. percben azonban jött az egyenlítő találat: egys zabadrúgás után nem tudott felszabadítani a szatmári védelem, a kapura törő Bogdan Bîrlét pedig belebotlott Călin Vădan lábába, amiért a bíró 11-est ítélt – a büntetőt remekül végezte el Denis Lihet (1–1).

cropped-vskProgresul3
Egy perccel később Gabriel Cădar szeretett volna kikényszeríteni egy 11-est a túloldalon, viszont az eset ford1tva sült el, és súlyosnak tűnő orrsérülést szenvedett a nagysomkúti kapus, amiért közel öt percen keresztül állt a játék.
Az első félidő utolsó tíz percében két óriási helyzetet hagyott ki a máramarosi ellenfél: előbb a Kispest egykori játékosának, Piroska Attilának a fia, Eriknek gyenge labdaátvétele után múlhatott el az izgalom a szatmári védelemben, később pedig Parnău Műr ajtó-ablak helyzetből találta telibe Iulian Anca Tripet.

cropped-vskProgresul1-2
A szünetben Csik Tibi érkezte, hogy veszélyben van a csapata, ezért hármat is cserélt: Zsiga Ervint, Cosmin Zamfirt és Raul Zimant küldte harcba. Viszont a Progresul a fordulás után ugyanott folytatta, ahol az első félidő végén abbahagyta. Most az SZVSK kapsuának két bravúros védésére volt szükség Daniel Lasconi két lövésénél, így csak az 59. percben változott az eredmény, amikor Zsiga Ervin ismét nagyobb alakított bal oldalon: a rutibos középpályást Svarczkopf indította, aki az alapvonal közeléből passzolt vissza az érkező Barth Kevin elé, aki közpről, tizenegy méterről laposan vágta a labdát Bruma kapujának hosszú sarkába (2–1).

cropped-vskProgresul5-1
Leült ezután a mérkőzés. A hazaiak továbbra is többnyire közepén sétáltatták a labdát, a vendégek pedig már képtelenek voltak veszélyt jelenteni Anca-Trip kapujára. Így maradt az SZVSK zsinórban negyedik jegyzett győzelme. Összeséségben tíz bajnoki meccs óta veretlen Csik csapata, és ez volt hatodik győzelem.
Pénteken folytatás, az ortodox húsvét nagyhetén a playout-csoport éllovasa, a Zilahi SCM lesz az ellenfél.

LIGA 3, 10-ES CSOPORT, PLAYOUT, 3. FORDULÓ
Szatmárnémeti VSK – Nagysomkúti Progresul 2–1 (1–1)
Gólszerzők: Kanalos Tony 21., Barth Kevin 59., illetve Denis Lihet 26. (11-esből).

SZVSK: Iulian Anca-Trip – Eduard Dobrai (Antonio Pașca 59.), Răzvan Prodan, Mihăiță Mureșan, Călin Vădan, Kanalos Tony (Alex Bonea 80.), Svarczkopf István, Adrian Bura (Raul Ziman 46.), Vajda Roland (Zsiga Ervin 46.), Barth Kevin, Gabriel Cădar (Cosmin Zamfir 46.). Vezetőedző: Csik Tibor.

Progresul: Denis Brumar – Denis Lihet, Paul Szecui, Milan Urs (Parnău Márk 13.), RÉvész Mihály, Cezar Bud, Raul Sima, Piroska Erik, Bogdan Pașca, Bogdan Bîrle (Raul Negrean 80.), Daniel Lasconi. Vezetőező: Ioan Oană.

Kolozsvári CFR II – Zilahi SCM 3–2 (0–0)
Szilágysomlyói Sportul – Luceafărul Nagyvárad 3–0 (1–0)

1. Zilahi SCM    3    2    0    1    15–4    34
2. Szilágysomlyói Sportul 2007    3    2    0    1    5–5    29
3. SZATMÁRNÉMTEI VSK    3    3    0    0    14–3    27
4. Kolozsvári FC CFR 1907 II    3    2    0    1    6–5    27