Tíz szatmári érem Nagybányán

2012.10.01 - 18:36

Nagybányán küzdöttek az elmúlt hétvégén a szatmárnémeti ökölvívók, az immár hagyományossá vált Castanelor Kupán.

Az Unio SK ökölvívói négy arany- és egy ezüstéremmel tértek haza. Sándor József edző tanítványai közül Buttyán Erika a 18 éven aluliak 54 kilogrammos súlycsoportjában volt a legjobb, míg Andrei Mărcuş a kadetek 62 kilogrammos versenyét nyerte meg. A juniorok között Ştefan Cherecheş (69 kg) és Ciprian Mesaros (52 kg) voltak a legjobbak. A kadetek 66 kilogrammos súlycsoportjában Raul Şerban kikapott a fináléban, így a második helyen zárt. Mărcuş, Cherecheş és Mesaros egyébként a szatmárnémeti Sportlíceum diákjai, Sándor József ezért köszönetet mond Ionel Păcurariu iskolaigazgatónak, de ugyanakkor megköszöni Daniel Micu, Florin Mulcuţan és Vasile Fuşle támogatását is.

A Voinţa SE bokszolói is négy aranyat és egy ezüstöt szereztek Máramarosban. Valentin Crişan (junior, 54 kg), Ionuţ Horvat (junior, 81 kg), Silviu Caitar (junior, +85 kg) és Adrian Lazor (felnőtt, 64 kg) állhattak a kategóriájukban a dobogó legfelső fokára, míg Adrian Cionca (kadet, 57 kg) a második helyen zárt. Liviu Gheţe edző Ioan Ghere támogatását köszöni.