Tíz perc alatt kikapott a Szatmárnémeti VSK

2012.12.16 - 14:25

A házigazda Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC női kosárlabdacsapatnak elég volt egy negyed is, hogy eldöntse a Szatmárnémeti VSK elleni bajnoki találkozót. Dan Fleşeriu tanítványai az anyagi gondok ellenére is példásan viselkedtek szombaton.

Várható, de mégis fájó az a vereség, amelyet a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata elszenvedett szombat este Sepsiszentgyörgyön, a Sepsi SIC elleni utolsó őszi bajnoki találkozón. Arról beszámoltunk, hogy a klub vezetősége negyedik hónapja nem fizeti ki a kosarasokat, ráadásul a játékosügynökök sem kapták meg járulékukat, így még az is fejtőrést okozhatott Dan Fleşeriu vezetőedzőnek, hogy kit küldhet pályára a Szabó Kati Sportcsarnokban rendezett meccsen. A lányok azonban példásan viselkedtek, és ügynökeik „tiltása” ellenére is vállalták a játékot, viszont nem tudták „az öltözőbe felejteni” a feszültséget, amelyet Valeriu Neagu klubelnök ténykedése okoz.

Telt ház, mintegy 1200 lelkes háromszéki szurkoló előtt Utahya Drye, Orosz Andreea, Khadijah „KD” Whittington, Anemarie Părău, Italee Lucas felállásban kezdett a VSK, vagyis Fleşeriu az első perctől bevethette legjobbjait. Így a jó iramú és látványos első negyed a szatmáriaké volt, akik az első pillanattól vezetettek az eredményjelzőn. A 3. percben már hattal vezetett a VSK (5–11), majd a 8. percben Lucas triplájával hét lett a szatmáriak előnye (16–23). A szentgyörgyi „zöld–fehérek” csak futottak az eredmény után, az első pihenőig Jence Ann Rhoads hármasával sikerült négyre faragniuk a hátrányt (23–27). A 13. percben a Sepsi SIC amerikai idegenlégiósa újabb távoli találatával már csak egy pont maradt a szatmári előnyből (30–31), a veterán magyar játékos, Kajdacsi Judit büntetőjével pedig egyenlítettek a „zöld–fehérek”. Innen már nem volt megállás a hazaiaknak: Szlimák Hajnalka és Părău is labdát veszített, a gyors letámadásokat pedig Mekia Shanta Valentine és Milica Ivanovics is pontokkal zárták. A szatmári mélyrepülés itt nem ért véget, hiszen Shanika „Nip” Freeman közeli dobása lepattant a palánkról, Szlimák és Nip távoli próbálkozásai nem értek célba, Dara Kovacsevics is rontott, míg túloldalt majdnem minden bejött a sepsieknek (42–33, 17. perc). Fleşeriu egyperces taktikai megbeszélésre hívta tanítványait, viszont nem sikerült kellően felrázni a lányokat, de a nagyszünetig sikerült tartani a kilencpontos hátrányt (48–39).

Fordulás után úgy tűnt, ismét egy határozottabb szatmári csapat jött ki a pályára, ugyanis Ane Părău egy triplával nyitott, majd Nip és Drye pontjaival a 22. percben már csak három pont maradt a hátrányból (48–45). A hazai közönségtől hajtva Déri Csaba vezetőedző tanítványai azonban lerázták a VSK–t, és a 25. percben tizennégyre növelték előnyüket (60–46). Az újabb szatmári időkérés jól jött, hiszen a folytatásban KD is magához tért: néhány eladott labda, és kihagyott büntetők után betalált a VSK amerikai idegenlégiósa, majd Lucas triplájával és Drye duplájával az utolsó negyedre hét pontra jött fel a szatmári gárda (60–53). Az utolsó negyedben Orosz Andi tripláival kétszer is felzárkózott öt pontra a VSK (63–58, 32. perc; 67–62, 33. perc), majd Nip duplájával már csak három maradt a szentgyörgyi előnyből (67–64). Azonban a folytatásban sok volt a hiba a szatmári játékban, Rhoads, Ivanovics és Kajdacsi pedig a 35. percig tizenegyre növelték a különbséget (75–64), és ezzel gyakorlatilag a mérkőzés is eldőlt. A VSK a végéig még faragott a hátrányból, de csak hat pontra sikerült felzárkózni (82–76).

„Nagyon sokat hibáztak a lányok, ziccerben és szabaddobásoknál is. Így nem lehet megnyerni egy meccset. Bosszantó, hogy nem sikerül legyőzni a háromszékieket ebben a csarnokban. Tavaly az ifikkel játszottak, akkor nyertünk itt, de az nem számított. Gratulálok a szentgyörgyi szurkolótábornak, ők ezúttal is a helyzet magaslatán voltak, és tolták a kedvenceiket a győzelem felé. Szerintem itt más csapatoknak is nehéz lesz győzni. Bosszantó, hogy vereséggel zárjuk az őszi idényt, de nem adjuk fel a harcot” – értékelt Florin Mureşan szakosztályvezető.

A VSK csütörtökön játssza majd idei utolsó mérkőzését, akkor a Román Kupa negyeddöntőjének visszavágóján fogadja az Aradi ICIM-et az Ady Endre utcai sportteremben.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, 15. forduló

Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Szatmárnémeti VSK 82–76 (23:27, 25:12, 12:14, 22:23)

Sepsi SIC (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Ivanovics (23 – 4x3 pontos; 3, 1), Rhoads (18 – 2x3; 1, 9), Kajdacsi (16, 12, 0), Valentine (8, 8, 2), Dincă (2, 4, 1), Bailey (9 – 1x3; 5, 4), Wampler (6 – 2x3; 6, 2).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Drye (12, 7, 1), Orosz (15 – 3x3 pontos; 2, 0), Szlimák (2, 0, 0), Kovacsevics, Whittington (8, 10, 4), Părău (11 – 2x3; 3, 5), Freeman (13, 2, 3), Lucas (15 – 3x3; 4, 3).