Tíz perc alatt elszálló remények

2021.11.07 - 13:18

Naivan nézve óriási pechnek mondható, de reálisan nézve a koncentráció hiányának számlájára írható, hogy a Szatmárnémeti VSK ebben az idényben a harmadik meccsét vesztette el a ráadás percekben. Ráadásul szombaton, Zilahon óriási előnyben volt Ritli Zoltán edző legénysége hiszen a korai gólszerzés után a második félidőben is betaláltak, így a 82. percig 2–0-ra vezettek.
A csapatok be sem melegedtek rendezen, máris 0–1-es VSK-vezetést mutatott az eredményjelző: a hazaiak kapusa, Andrei Pop a saját térfelén szabálytalankodott a kapura törő szatmárival szemben, amiért járt a 11-es, amit Ciprian Brata értékesített.
A VSK nem zárt vissza, és negyed órával később Raul Rilti révén már kettővel vezethetett volna a vendégegyüttes, de a középpályás távoli torpedója milliméterekkel célt tévesztett. A folytatásban Iulian Anca-Trip védéseire volt szükség, hogy megőrizze a VSK a minimális előnyt: előbb Sergiu Negruţ lövését védte bravúrral, majd az egyedül maradó Logon Romaric előtt „zárta be” a kaput.
Utóbbi a második félidő elején is veszélyeztette a VSK kapuját, de nem tudta bevenni Anca-Trip kapuját. Túloldalt, az 55. percben viszont egy bal oldali támadást Zsiga Ervin egy góllal zárt (0–2), és úgy tűnt, hogy Ritli Zoltán legényei összehozzák a forduló meglepetését.
A hazaiakat sokként érte a második bekapott gól, és sokáig nem tudtak felocsúdni a helyzetből, a labdát is alig tudták megtartani. Viszont a hajtában varázsütésre megváltozott minden. A szatmári legények beleálmosodtak abba, hogy a zilahiak nem találják a helyüket a pályán, így azt hitték, hogy kezükben van a három pont. Azonban ami ezután jött, felért egy rémálommal. A 82. percben Raul Stanciu fújt ébresztőt a zilahiaknak, miután a 30 méteres lövése a szatmári kapu vinklijében landolt (1–2). Három perccel később Sergiu Pop balról passzolt a kapu elé Logon Romaricnak, aki hét méterről előbb lekészítette magának a labdát, majd kilőtte Anca-Trip kapuját (2–2).
Nem nagyon értették a szatmári legények, hogy mi történik a pályán. Nyolcvankét percig irányítottak és talán kicsit magukat is altatták. De amint lekerült a pókháló Anca-Trip kapujáról, már teljesen összeesett a VSK játéka, az ellenfél pedig „feldühödött bika” módjára letámadta a szatmári csapatot.
A VSK zavarodott játékát kihasználva a zilahiak óriási nyomás alá helyzeték a szatmáriakat, akik képtelenek voltak megtartani a labdát. Így a ráadás utolsó percében, egy középpályán elvesztett labda után Raul Stanciu emelt azonnal a kapu elé, ahonnan Sergiu Pop fejjel betalált (3–2) eldöntve a meccset.
A szatmáriak az idény első két bajnoki találkozóját is hasonló képen vesztették el: Nagyváradon a NAC ellen, majd idehaza a zilahiak elleni meccsen kapott ki a ráadás percekben kapott góllal.
Egy bajnokit elveszíteni ilyen körülmények között, az pech. Azonban három mérkőzést is elbukni a hosszabbításban (ráadásul az utóbbit 2–0-s vezetés után), az már nem írható a pech számlájára…
Ha mindez nem lett volna elég a VSK-nak, akkor jött azonnal a rossz hír Nagysomkútról, ahol a helyi csapat legyőzte a szatmárnémeti Dacian Nastai által vezérelt Szilágysomlyói Sportult, így a táblázatban nyolcadik Progresul előnye már hét pont az utolsó előtti VSK előtt.
Vannak-e kilátások? A panaszkodás és a kifogások keresése helyett inkább arra kell összpontosítsanak a legények, hogy teljesítményüket feljavítsák. A rutinos játékosok ugyanis árnyékuk önmaguk teljesítményének, a fiatalok pedig egyénileg néha megvillantják tudásukat, viszont a csapatjátékban kevésszer mutatkoznak meg. Tudomásunk szerint anyagilag sem lehet ok a panaszra, sőt, a klub vezetősége szemet hunyt afelett is, hogy a csapat az odavágó idény végéig nem tudta teljesíteni a 9 pontos elvárást.
Szombaton jön a Kolozsvári CFR második csapata, amely akkor is nehezen verhető, ha nem kap segítséget a Liga 1-ben éllovas alakulat tartalékkeretéből. Viszont a VSK-nak nyerni kell, ugyanis a jelenlegi felállásban Liga 1-es és Liga 2-es rutinnal rendelkező játékosokkal együtt a megyei bajnokság irányába vették az útjukat.