Tíz perc alatt 2 pont a VSK-tól

2019.01.21 - 13:58

Minden magyarázat fölösleges a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának a „teljesítményére”, amely kevesebb szerencsével talán el is veszítette volna a sereghajtó együttes elleni bajnokit. Leszerepeltek a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdázói szombaton, amikor a sereghajtó Marosvásárhelyi Sirius együttesét fogadták a bajnoki mérkőzésen. A közpénzből több százezer euróból fenntartott alakulat három ponttal verte a sereghajtó csapatot, amelyen költségvetése és játékoskeretének értéke meg sem közelíti a szatmáriét. A két csapat között különbséget jól tükrözi az első meccs eredménye, amikor a VSK 56 ponttal verte a Maros-parti alakulatot. Azonban a szatmári kerettagok lenézték szombati ellenfelüket, és kétséges, hogy egyáltalán felkészültek-e erre a meccsre. Mauro Procaccini edző nem pihentette alapjátékosait a mai, Sepsi-SIC elleni kupameccsre: Bernice Mosby, Oláh Andrea, Maja Miljkovic, Alina Podar és Andreea Huțanu kezdett, vagyis a legerősebb ötössel indított az olasz szakvezető. Sőt, ők valamennyien egyenként legalább 27 percet töltöttek a pályán, tehát, még az sem történhetett meg ezen a találkozón, hogy a szakvezető pihentette volna meccs közben az alapjátékosokat. Ugyanakkor a folyamatos cserék során összesen 10 játékos lépett pályára a VSK-tól, míg túloldalt Ionel Brustur szakvezető a kezdő ötösön kívül még két játékoskra számíthatott a kispadról. A vásárhelyi ellenfél élt a lehetőséggel, és már az első perc után vezetett (4–5). A negyed végére 22–13-as szatmári vezetést mutatott az eredményjelző, de mielőtt még azt gondolta volna valaki, hogy helyre állt a rend, jött a szünet előtti tíz perc, amire érdemes majd többször is visszaemlékezni: a több ezer eurót kereső VSK játékosai összesen 2 (két) pontot dobtak! A fordulás után sem változott semmit a helyzet, legtöbb nyolc pont volt a szatmári előny (38–30), de a 33. percben a Sirius egyenlített (45–45), majd Fejszés Andrea pontjaival ismét vezetést szerzett a vendégcsapat (45–48). Egy csúcsderbit meghazudtoló utolsó másfél perc izgalmai következtek, amikor 58–57-es állánál az Eb-bronzérmes Miljkovic minkét szabaddobását kihagyta, majd követte példáját a WNBA csapatnál is megforduló Mosby. Szerencsére, túloldalt a kevesebb rutinnal rendelkező vásárhelyi lányok is hibáztak, Oláh Andi pedig tíz másodperccel a vége előtt beállította a 60–57-es végeredményt. Hétfőn a Román Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén az a Sepsi-SIC lesz az ellenfél, amely az Euróligában a Galatasarayt győzte le oda-visszavágón. Nem mellékes, hogy a VSK győzni akar ezen a meccsen. coque autres huawei Azonban az utóbbi két bajnokin nyújtott pocsék teljesítmény után már annak is örülhetünk, ha nem futunk bele egy szégyenletes zakóba. A VSK – Sepsi-SIC találkozó egyébként hétfőn 18 órakor kezdődik a Both Katalin Sportteremben. Nemzeti Liga, Nyugati csoport, 9. forduló Szatmárnémeti VSK – Marosvásárhelyi Sirius 60–57 (22:13, 2:10, 16:13, 20:21). VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Bernic Mosby (19/4/2), Oláh Andrea (12/1/0), Maja Miljkovic (12/6/2), Alina Podar (6/3/3), Andreea Huțanu (2/4/1), Iulija Gladkova, Carla Popescu, Adina Pop, Flavia Ferenczi (5/4/0), Adina Stoiedin (4/9/0). coque huawei p10 Vezetőedző: Mauro Procaccini. Sirius (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Cristian Badi (8/4/2), Fejszés Andrea (12/1/5), Mészáros Kata (6/0/1), Gál Emese (11/2/0), Brittney Dunbar (10/11/4), Alexandra Bodar (8/1/0), Diana Kleeman (2/1/0). Vezetőedző: Ionel Brustur. Kolozsvári Universitatea – Aradi FCC Baschet 52–73 Nagyváradi Rookies – Kézdivásárhelyi SE 53–81 Az állás 1. coque iphone 6 Szatmárnémeti 17 pont 2. coque iphone xs Arad 16 3. Kolozsvár 15 4. coque iphone xr Kézdivásárhely 14 5. Marosvásárhely 10 6.