Tíz éremmel Nagyváradról

2013.03.21 - 10:19

A Szatmárnémeti Royald Dance Club sporttáncosai Nagyváradon léptek táncparkettre az első alkalommal rendezett Sântandrei Kupán.

3 arany – 2 ezüst– és 5 bronzérem a Szatmárnémeti Royal Dance Club sporttáncosainak a mérlege a Nagyváradon rendezett I. Sântandrei Kupa országos versenyen. Az Ovidiu Ignat, Cristian Cordea Mikle és Marius Iepure edzőhármas tanítványai közül a Maskulik Dávid, Iris Roatiş (14–15 évesek, D osztály), a Tőkes Alex, Oana Bumba (14–15 évesek, E–osztály), illetve a Raul Popa, Silvia Săvianu (vegyes páros: Nagyváradi Stelele Dansului SK–Szatmárnémeti Royal Dance Club; 16–18 évesek, B–osztály) párosok állhattak kategóriájuk versenyének végén a dobogó legfelső fokára.

Az Eduard Ignat, Nadia Nyiki kettős (12–13 évesek) második lett az Open Standard, és harmadik az Open Latino versenyszámokban, míg a Laurtenţiu Ocian, Oana Iagher duó (14–15 évesek) az Open Basic Standard versenyszámban szerzett ezüstérmet és ötödik lett az Open Basic Latino táncpróbában.

A Răzvan Burciu, Varga Diana kettős (16–18 évesek) is két versenyszámban táncolt döntőben: a B–osztályos megmérettetésen bronzérmesek lettek, míg a korosztály nyílt latintánc–versenyében a hatodik helyen zárt. A Koskocsak Raul, Valentina Pop duó (16–18 évesek) harmadik lett az Open Basic Standard, és ötödik az Open Basic Latino versenyszámokban. Bronzérmet szerzett még a Horváth Márk, Larisa Botiş (6–9 évesek, E–osztály), és a Tudor Sabou, Maya Catona (8–9 évesek, tánciskola) párosok.

Három versenyszámban jutott a döntőben a Ciprian Mariţa, Ana–Maria Dan kettős (12–13 évesek): negyedik helyen zártak a D–osztály és az Open Basic Standard megmérettetéseken, és hatodik lett az Open Basic Latino próbában. Ötödik helyen zártak az Alex Pandi, Cristina Roman (14–15 évesek, E–osztály), a Patrik Cordea M., Astrid Ştef (4–7 évesek, tánciskola) és a Dehenes Denis, Larisa Por (8–9 évesek, tánciskola) párosok, míg a Mihnea Opre, Iulia Chereji (12–13 évesek D–osztály), a Thomas Szöllösi, Luiza Jurcut (14–15 évesek, D–osztály) és a Vlad Silaghi, Anca Silaghi (8–9 évesek, tánciskola) duók hatodikok lettek.

A versenyen egyébként mintegy 350 táncpáros vett részt, a zsűriben pedig helyet foglalt Ovidiu Ignat is.

Fotó: Szatmárnémeti Royal Dance Club