Tíz emberrel kiharcolt pont

2021.03.28 - 14:00

Továbbra is veretlen a Liga 3 tavaszi idényében a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata, miután a Nagysomkúti Progresul otthonából is ponttal tértek haza Ritli Zoltán edző legényei.
A szombati találkozóra Svarczkopf István és Bogdan Nyilvan is kidőlt a sorból, de Vasile Chitaș játéka is kérdéses volt. Utóbbi végül bevethető volt, viszont az ideális kezdő tizenegy felállításához is szükség volt némi improvizációra. Így játszhatott az első perctől a 18 éves Denis Batin is, ezért a kezdő felállásban négy 18-19 éves, egy 20 éves és két 22 éves srác került be. „Itt a lehetőség, hogy bizonyítsanak” – mondta még a mérkőzés előtt Rilti, és a legények megtettek mindent, hogy a legjobb formájukat mutassák a pályán.
Kevesebb mint negyed óra után már enyhe mezőnyfölényben játszott a VSK, Zsiga Ervinnek néhány próbálkozása is volt, viszont gólt nem sikerült szerezni.  Sőt, a 40. percben a szatmáriak legrutinosabb játékosa megszerezhette volna a vezetést is, csak a szerencsén múlt, hogy nem változott az eredmény: Zsiga 20 méterről megtorpedózott szabadrúgása a keresztlécről a gólvonal elé pattant le, így maradt a 0–0-s állás.
Azonban a félid végéig a hazaiak betaláltak az első, kaput eltaláló lövésükből: egy jobb oldali keresztlabda csorgott végig a szatmári 16-oson belül, Marco Petran pedig a 11-es pont közeléből fordított a kapura laposan, védhetetlenül (1–0).
Fordulás után sem változott sokat a mérkőzés képe: a meddő mezőnyfölényt ellenére nem jelentett igazán nagy veszélyt Iuliu Roșianu kapujára a VSK. Sőt, a házigazdák kevés híján ismét a semmiből szerezhettek volna újabb gólt: egy távoli lövést Alex Cadar nem tudott fogni, a kipattanóra érkező ellenfél pedig a kapu fölé fejelt.
De a 70. percben jött a jól megérdemelt egyenlítő találat: Nyéki Márk indította jobb oldalánon Chitașt, aki egyből emelt a kapu elé, a hosszú sarokra érkező Raul Ziman pedig közelről nem hibázott (1–1).
Az öröm viszon nem sokáig tarhatott, hiszen a következő percben emberhátrányba maradt a VSK: egy ellentámadást állított meg Luca Tincău, amit a bíró piros lappal büntetett, így Ritli legénységének az utolsó húsz percben emberhátrányba kellett megőrizni a döntetlent.
A házigazdák nem tudták kihasználni az előnyüket, a VSK pedig emberhátrányban is jól álltak a pályán, így mradt a 1–1-es végeredmény.
A szatmáriaknak a harmadik tavaszi bajnoki meccsükön ez volt az ötödik pontjuk, de még mindig nem mozdultak ki a táblázat utolsó előtti helyéről. Sőt, az eredmények alakulása miatt kissé távolabb kerültek a jobb pozíciók, hiszen óriási meglepetésre a váradszentmártoniak Zilahon nyertek.
Két idegenbeli mérkőzés után végre itthon fog játszani a VSK: április 3-án a Nagyváradi AC érkezik majd vendégnek az Olimpia-Daniel Prodan Stadionba.