Tíz emberrel a pályán ejtette ki a Juvét a Porto

2021.03.10 - 06:46

A Juventusnak a továbbjutáshoz elegendő lett volna már egy 1–0-s győzelem is, viszont a visszavágón is egy roppant motivált Portóval álltak szemben. Semmi sem alakult úgy az olaszoknak, ahogy eltervezhették, ráadásul a támadó felállásban játszó ibériai ellenfél az első húsz perc végéhez közeledve Mehdi Taremi révén kiharcolt egy büntetőt, amelyet Sérgio Oliveira magabiztosan értékesített (0–1). Innen kezdődött az igazi baj a Juvénak.
Az olaszoknál az elmúlt meccseken jó formában játszó Álvaro Morata jelentette a legfőbb veszélyt a kapura az első félidőben, de Agustín Marchesín kétszer is nagyot védett.
Jól jött a szünet a torinóiaknak, hiszen Andrea Pirlo igen imponáló öltözői beszédet tarthatott, mert csapata nagyon jó szellemben kezdte a második félidőt, és ennek hamar meg is lett az eredménye: a 49. percben Leonardo Bonucci emelt a védők mögé Cristiano Ronaldóhoz, aki gyönyörűen lekészítette a labdát Federico Chiesának, az első meccsen is eredményes olasz támadó pedig kissé balról, az öt és feles magasságából kilőtte a bal felső sarkot (1–1).
Öt perccel később Mehdi Taremi, a Porto iráni csatára nagyon nehéz helyzetbe hozta övéit azzal, hogy sárga lappal a birtokában sípszó után elrúgta a labdát, amiért Björn Kuipers játékvezető kiállította.

Inzaghi után Chiesa
A Juve emberelőnyben szinte „felborította a pályát”, és nagy nyomás alá helyezte a vendégeket. Hamar sikerült is gólra váltania az emberelőnyt, a 63. percben Chiesa fejelt a léc alá a BL-idényben a hatodik gólpasszát kiosztó Juan Cuadrado beadása után (2–1).
Említésre méltó, hogy Chiesa előtt az olasz játékosok közül legutóbb Filippo Inzaghi duplázott a Juventus mezében a BL egyenes kieséses szakaszában, még 1999-ben.
Viszont ez sem volt elég az olasz bajnoknak a továbbjutáshoz.
A rendes játékidőben ugyanis nem született több gól, ezért következhetett a hosszabbítás. Bár a Juve továbbra is fölényben játszott, öt perccel a vége előtt óriásit fordult a kocka: egy szabadrúgásnál Sérgio Oliveira állt a labda mögé, jó messziről futott neki, és a sorfal alatt, Cristiano Ronaldo lába között kilőtte a jobb alsó sarkot (2–2).
Azonnal reagált a Juventus a bekapott gólra, és Adrien Rabiot mintaszerű fejes góljával újra előnybe került (3–2), azonban a hátra levő időben a Porto hősies védekezéssel megmentette kapuját az újabb hazai találattól, így 4–4-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal kiejtette a Juventust, amely fennállása során először esett ki az első számú európai kupasorozat nyolcaddöntőjében egymást követő két idényben – az előző kiírásban a Lyon búcsúztatta CR-éket.

Reakció

juvePortoRonaldo
Az olasz lapok természetesen nem kímélték a hazájuk bajnokcsapatát. „Koromsötét Juve – Újabb katasztrófa a Bajnokok Ligájában, ismét kiesés a legjobb 16 között. Federico Chiesa nem volt elég, Cristiano Ronaldo csalódást okozott. A Porto tíz emberrel is kiejtette a Juventust. És a jövő tele van bizonytalansággal…” – írta a La Gazzetta dello Sport. A Corriere dello Sport címlapján Ronaldo „árulása” szerepel, míg a torinói székhelyű Tuttosport kissé visszafogottabb volt, „hihetetlen kiesésről” írt.

Haaland ismét duplázott
A nap másik mérkőzésén a Borussia Dortmund 2–2-es döntetlent játszott a Sevillával, így 5–4-es összesítéssel a német csapat jutott tovább.
A hazai 3–2-es vereség után a Sevilla kezdett lendületesebben Dortmundban, de igazán veszélyes helyzetet nem sikerült kidolgoznia. A német alakulat kontrákra épített a játékát, és egy ilyen akció végén a vezetést is megszerezte: a 35. percben egy labdaszerzés után Marco Reus került közel a kapuhoz, Erling Haaland elé tette a labdát, a norvég meg bepasszolta azt az üres kapuba (1–0). A csatárnak ez volt a 19. gólja a BL-ben mindössze 14 meccs alatt, viszont a gólok számát tekintve kiegyenlítette honfitársa, Ole Gunnar Solskjært csúcsát, aki a Manchester United játékosaként 77 BL-meccsen 19 gólt rúgott. Nem kellett sokat várni, hogy az ifjú sztárjátékos minden idők legeredményesebb norvég játékosa legyen a sorozatban. A második félidő elején szinte egyből ziccerbe került Haaland, majd kisodródva is a kapuba lőtt. A játékvezető végül hosszas videózás után érvénytelenítette a találatot, de tizenegyest ítélt a Dortmundnak egy korábbi szabálytalanság miatt. A 20 éves norvég csatár hibázott, de a Sevilla kapusa, Bono kimozdult a lövés előtt, így Haaland ismét rúghatott, és ezúttal már pontos volt (2–0).

BVBSevillaHaaland
A Sevilla a 68. percben szépített, miután Jusszef en-Nesziri értékesített egy büntetőt (2–1), viszont az egyenlítő találat a ráadás utolsó pillanatában jött össze – Ivan Rakitic beadásából en-Nesziri fejelt a kapuba (2–2) –, így újabb gólra, ami a hosszabbításba vitte volna a meccset, már nem volt idő, a Dortmund jutott be a negyeddöntőbe.

BAJNOKOK LIGÁJA, NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Juventus – FC Porto 3–2 (0–1, 2–1, 2–1) – hosszabbítás után
Gólszerző: Chiesa 49., 63., Rabiot 117., illetve S. Oliveira 19., 115. (az elsőt 11-esből).
Kiállítva: Taremi (Porto, 54.)
Továbbjutott: a Porto, 4–4-gyel, idegenben szerzett több góllal.

Borussia Dortmund – Sevilla FC 2–2 (1–0)
G.: Haaland 35., 54. (a másodikat 11-esből), illetve en-Nesziri 68., 90+6. (az elsőt 11-esből)
Továbbjutott: a Borussia, 5–4-es összesítéssel.

(NSO)

A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért

A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.

Döntetlenről folytatódik kedden a párharc

A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.