Tisztességtelen VSK-vereség

2013.10.13 - 17:15

Paprikás hangulatban zajlott a Szatmárnémeti VSK vasárnapi bajnoki mérkőzése: a bírópáros által gerjesztett indulatok kihatottak a kézilabdacsapat játékára is.

Legalább egy pontot érdemelt volna a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata a Szászsebesi Voinţa elleni bajnoki mérkőzésen, azonban a kolozsvári Marius Pintea és a nagyváradi Marcel Sas játékvezetők segítségével a vendégek két „ajándékponttal” térhettek haza.

Az A–osztály 5. fordulójának mérkőzése Mateş góljával indult, de a vendégek az ötödik percben átvették a vezetést (1–2) és egészen a 29. percig ki sem engedték a kezükből az előnyt. A 13. percben már néggyel vezettek (4–8), amikor Adrian Pop és Morar is kihasználták az emberelőnyt. Chira a 18. percben még emberhátrányból is betalált, ezzel kiegyenlítette az állást (8–8). A múlt héten igazolt nagybányai Marius Clipea is rákapcsolt, és még úgy is betalált – fél perccel a szünet előtt – hogy közben a sebesi védők majdnem kicsavarták a dobókarját. A 19 éves átlövő orvosi kezelésre szorult, de a Pintea, Sas kettős szerint szó sem lehetett szabálytalanságról. „Örüljetek, hogy felhoztalak 4–8-as hátrányból” – mondta lenézően Pintea, amikor többen is szemrehányóan megkérdőjelezték tisztességét. „Mi köze volt a bírónak, hogy felzárkóztunk? A fiúk küzdöttek a pályán az ellenféllel és a bírók ítéleteivel is” – jött azonnal Nicolae Istrate, a VSK edzőjének a válasza.

A szatmári együttes mégis összehozott két gól előnyt a szünetig (14–12), amit háromra tudtak növelni a 42. percig. Ekkor már Ungar nélkül játszott a VSK, mivel a bírók szerint sportszerűtlen volt a szatmári játékos, amikor akaratlanul összeütközött a 40. percben az ellenfél kapusával, ezért piros lapot adtak neki.

A hajrában a szerencse is elpártolt a szatmáriaktól, hiszen sorozatban négyszer is kapufát dobtak a legények, az utolsó nyolc percben csak Morar talált be, de ekkor már a vendégek vezettek. Kettővel veszített a VSK, ez volt az idénybeli első veresége.

Férfi kézilabda, A–osztály, B csoport, 5. forduló

Szatmárnémeti VSK – Szászsebesi Voinţa 22–24 (14–12).

VSK: Cioroiu 18 védés, Pogyină – Mateş 1 gól, Ungar 2, Clipea 8, Morar 5 (ebből 1 gól hétméteresből), Pop A. 3, Mureşan, Chira 3 (ebből 2 hétméteresből), Jurj, Tătăran, Santeiu, Varga, Pop R., Tătar.

Hétméteresek (megítélt/értékesített): 3/3 – 6/6.

Kétperces kiállítások: 16 perc – 14 perc (ebből 4 perc az utolsó harminc másodpercben!).

Piros lap: Ungar (40. perc).