Az Erdélyi Magyar Néppárt a közélet tisztasága mellett száll síkra, és olyan városi és megyei tanácsosjelölteket, valamint hat vidéki polgármesterjelöltet indít, akik korábban nem politizáltak, nem fertőződtek meg a korrupcióval.
Tegnap sajtótájékoztató keretében mutatta be az Erdélyi Magyar Néppárt megyei és városi szervezetének elnöke — Seres Ferenc és Kiszner Csaba — a szervezet tanácsosjelöltjeit, és rávilágítottak arra is, hogy — bár hónapok óta megvolt már a személy — végül is miért nem indítottak polgármesterjelöltet Szatmárnémetiben. „Messzemenően nem értünk egyet Coica városvezetésével, ő valóban káoszt hozott Szatmárnémetire, s természetesen mi is változást akarunk — azért nem indítottunk Szatmárnémetiben polgármesterjelöltet, mert nem akartuk rontani egyetlen olyan jelölt esélyeit sem, aki 'megverheti' a jelenlegi polgármestert. S bár Coica tényleg káoszt hozott városunkra, a szomorú valóság az, hogy a problémák nem most kezdődtek, hanem hosszú-hosszú évek óta, lényegében a rendszerváltás óta, 26 éve fennállnak. És ennek a 26 évnek meghatározó szereplője volt az RMDSZ is! Így, visszatekintve a Coica-éra után, Ilyés Gyula 8 évnyi polgármestersége idillinek tűnhet, de ne felejtsük: négy évvel ezelőtt a szatmáriaknak annyira elegük volt az RMDSZ-es városvezetésből, hogy tiltakozásképpen megválasztottak egy balkáni mentalitású, nem erdélyi személyt polgármesternek” — magyarázta Kiszner Csaba. A tanácsosjelölt rámutatott a mostani városvezetés legnagyobb vétkére: túlárazott munkálatokra folyik el a közpénz — a legtöbb anyagi forrást drága és rossz minőségű aszfaltozási munkákra költötték és a szemétszállítási maffiára, melynek érdekeit elvtelenül szolgálják ki, a lakosság hátrányára. „A Néppárt a közélet tisztasága mellett száll síkra — ezért is lett a szlogenünk a 'Tiszta lappal' —, és olyan jelölteket indítottunk, akik korábban nem politizáltak. Nem ígérgetünk felelőtlenül — hiszen egyes jelöltek máris olyasmiket ígérnek, melyek hallatán Benedek Elek is hanyatt esne. Nem ígérjük a választóknak, hogy lehozzuk a csillagokat, nem ígérünk teljesíthetetlent, sem körgyűrűt, sem harmadik és negyedik hidat, sem Szatmár–Honolulu napi repülőjáratot. Tisztességes és nem negatív kampányt akarunk. És garantáljuk: tanácsosaink azért dolgoznak majd, hogy korrekt módon, beosztva legyen elköltve a közpénz, s nem dupla-tripla annyit fizessenek egy munkálatért, mint amennyit az valóban megér” — mondta.
„Megyei tanácsosjelöltjeink listája húsz, remek szakemberből áll, mérnöktől kezdve állatorvoson és vállalkozón át mezőgazdászig és informatikusig; a megye hat településén — Szatmárhegy, Hadad, Halmi, Mezőterem, Érszakácsi, Szatmárpálfalva — indítunk polgármesterjelöltet, valamint 14 településen tanácsosjelölt-listát” — mutatott rá a megyei tanácsosi listát vezető s így „talán befutó” tanácselnökjelölt Seres Ferenc, aki röviden összefoglalta prioritásait is. Mint mondta, el szeretné törölni a megye bizonyos községei, falvai közötti, beruházások és kivitelezések terén tapasztalható különbségeket, és maximális figyelmet fordítana arra, hogy az utak felújítási munkálatai jó minőségben legyenek kivitelezve, a megyei tanács által az egyházaknak juttatandó támogatást pedig felekezeti megkülönböztetés nélkül, egyforma összegben határozná meg. A Szatmári Kisgazdák Egyesületének vezetőjeként pedig elsősorban a falvak lakóinak és a mezőgazdászoknak a megélhetését tartja szem előtt — például, magyarországi mintára, a nagy áruházláncokkal megegyezve, díjmentes standot biztosítana a helyi termelőknek a megyebeli bevásárlóközpontokban, ezáltal a városlakók minőségi, s nem agyonvegyszerezett élelmiszereket, a termelők pedig megélhetési lehetőséget kapnának.
A Néppárt szatmárnémeti tanácsosjelöltjei: Kiszner Csaba-István, Hégető László Levente, Totpati Ritta, Balaskó Balázs, Surduc Péter, Vigh József, Zákány Róbert Zoltán, Geszterédi Gyula, Erdei István és Ambrus Andrea-Margareta; megyei tanácsosjelöltjei pedig: Seres Ferenc, Hégető László Levente, Vigh József, Nagy Iván, Kiszner Csaba-István, Totpati Ritta, Seres Ildikó, Zákány Róbert Zoltán, Erdei István, Balaskó Balázs, Lukács János Lóránd, Ambrus Andrea-Margareta, Geszterédi Gyula, Tóth István, Surduc Péter, Mindak Aliz, Koncz Zoltán, Kürti Sándor, Szabó Mihály és Kovács István.