Temian a 2., Marco Bota a 3. Bukarestben

2015.07.13 - 15:05

Ez ezüst– és egy bronzérem a szatmárnémeti pilóták mérlege a Bukaresti AMC Kart pályán rendezett karting–bajnokság 4. fordulójában.

A Román Autósport Szövetség (FRAS) által szervezett pontvadászaton a 9 éves Mihai Temian (Szatmárnémeti Gyerekpalota) a rotax micro kategóriában zárt a második helyen, míg a 11 éves Marco Botát (Szatmárnémeti VSK) a mini korosztály versenyében intették le harmadikként. Mindketten őrzik 2., illetve 3. pozíciójukat a kategóriájuk összetett táblázatában, de a harmadik helyen maradt a 6 éves Darius Bota (VSK) is, aki egy ütközés után feladni kényszerült vasárnap a kid korosztály versenyét.

A szatmáriak közül a 4. helyen zárt a fővárosban dr. Mircea Muncean (Gyerekpalota) a rotax master kategóriában, míg 12 éves fia, Mihai (Gyerekpalota) a rotax mini kategóriában az 5. lett. Pető Levente (Gyerekpalota) a KZ 2 géposztályban a 9. helyen zárt.

A szatmári csapatvezető, Takács György elmondta, a következő két fordulót szeptemberben rendezik Bákóban, illetve Bukarestben.