Temesváron remekeltek a szatmári sportolók

Az International Judo Cup Constantin Ali Bogdan nemzetközi tornán több mint 700 sportoló nevezett (Fotó: Szatmárnémeti Olimpia VSK)
2022.10.31 - 17:26
Öt éremmel tértek haza a bánsági városból a szatmári cselgáncsozók, és további négy judoka a döntőig jutott kategóriája versenyében.

A jól megszervezett szatmárnémeti bajnoki küzdelmek után Temesvárra utaztak a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub cselgáncsozói Marian Halas és Dumitrița Rus edzőpáros kíséretében. Öt éremmel tértek haza a bánsági városból és további négy judoka a döntőig jutott kategóriája versenyében.
Az International Judo Cup Constantin Ali Bogdan nemzetközi tornán több mint 700 sportoló nevezett a Moldovai Köztársaságból, Ukrajnából, Magyarországról és a romániai egyesületektől.
Șerban Vălean a 7 éven aluliak küzdelmében bizonyult a legjobbnak és nyert aranyérmet. Testvére, Rareș Vălean a 9 éven aluliak között szerzett bronzérmet, de a dobogó harmadik fokára állhatott fel Iannis Marina és Rafael Ursu az U11-es korosztályban, illetve Denisa Biro az U15-ös korosztályban.
Döntőbe jutottak, és az 5. helyen zártak Andrei Petrus, Luca Bora és Eduard Dan az U11-eseknél, illetve Rákos Dávid az U13-asok között.