Temesváron remekeltek a Royal Dance sportolói

2015.10.20 - 16:26

Négy éremmel tértek haza a Temesvárról a Szatmárnémeti Royal Dance Club sportolói, ahol Ovidiu Ignat, Varga Ottó, Cristian Cordea Mikle és Marius Iepure edzők tanítványai két versenyen léptek a táncparkettre.

A Timișoara Open Championship elnevezésű nemzetközi tornán — amelyen Ovidiu Ignat pontozó bíróként vett részt — több mint ötszáz sporttáncpáros versenyzett. A Görögországból, Olaszországból, Bulgáriából, Magyarországról, Szerbiából és a Moldovai Köztársaságból érkezett sportolók között a Ciprian Marița, Oana Bumba páros a 12–13 éveseknél két versenyszám döntőjébe is bejutott: a standard stílusban aranyérmet szereztek, míg a latintánc-versenyben az ötödik helyen zártak. A Tóth Aramisz, Luana Arnăut kettős a 6–11 évesek latintánc versenyét nyerték meg.

Ezzel párhuzamosan zajlott a bánsági városban a 9. Baroque Kupa országos verseny, ahol a Mihnea Opre, Iulia Chereji páros a 14–15 éveseknél egy arany- (Open Basic Standard kategória) és egy bronzérmet (Open Basic Latino) szereztek.