Harmadik alkalommal vettek részt a nagykárolyi íjászok azon a városok közötti megmérettetésen, melyen idén 28 csapat tagjai mérkőztek egymással. Tartalmas volt a két versenynap.
Immár harmadik alkalommal vettek részt a nagykárolyi Corvus Regia Íjászegyesület tagjai azon a megmérettetésen, melynek a magyarországi Téglás városa volt a helyszíne. Városok közötti verseny — ez volt a megmérettetés megnevezése, melyre augusztus 18–19-én került sor, s ahol korhű ruhákba öltözve kellett helytállniuk a csapatoknak.
„A rendezvényen 28 csapat vett részt, s a versenyzők Magyarország, Románia, Szlovákia, Mongólia és Kazahsztán országaiból érkeztek. Mindegyik csapat 5+1 fővel képviseltette magát (5 íjász és egy kísérő/zászlóvivő). A nagykárolyi íjászok mellé egy helyi fiatal hölgy is csatlakozott, hiszen a versenyszabályok kötelezik a résztvevőket, hogy egyik versenyzőjük a gyengébbik nem soraiból kerüljön ki. Jómagam a Nagykárolyi Városi Tanács képviseletében voltam jelen az eseményen” — tájékoztatta szerkesztőségünket dr. Hágó Attila Nándor helyi tanácsos.
„A rendezvény augusztus 18-án, este szertűzgyújtással vette kezdetét, majd meggyújtották a napkorongot tüzes veszőkkel, egy ősi magyar szertartást felidézve. Másnap délelőtt regisztráció, majd egy csapatmustra következett, a szervezők ugyanis megvizsgálják és pontozzák a versenyre benevezett csapatok öltözékét. Sok szempontot vesznek figyelembe, nyilván az egyik legfontosabb, hogy a képviselt korszak szabályainak megfelelő legyen. Ezután minden csapatot fogadott a Keleti Gyepű Nagyvezére, majd a versenyzők felvonultak a helyi sportpályán, miután a vezér hivatalos fogadásával, kezdetét vette az esemény” — fejtette ki Hágó.
A csapatokra a verseny során 22, különböző nehézségű szintű feladat teljesítése várt. Egyéni pontokat nem osztottak, a végleges eredmény összeállításakor az összesített pontszámot vették figyelembe. A nagykárolyiak csapata a 25. helyen végzett, s ha ez az eredmény annyira nem is előkelő, mindenképpen előrelépés, hiszen tavaly még az összesített lista végén voltak.
„Jó volt látni, hogy milyen sokakat vonzott ez az esemény Tégláson. A kilátogató közönség tagjainak lehetősége volt kipróbálni a harci eszközöket, felpróbálni a korabeli ruhákat, íjazhattak is és még léghajózni is lehetett. A Rippel fivérek nagyszerű műsorral készültek, de volt hastánc-produkció is, a verseny- és műsorszámok között pedig kézműves termékeket is vásárolhattak az érdeklődők” — mondta Hágó.
A rendezvényt a Turáni Sólyom Hagyományőrző Egyesület szervezte, s a helyszín a téglási Dégenfeld-Schomburg kastély parkja volt.