Mint számtalan területen, első látásra megállni látszik a közösségi élet a Tasnádi Római Katolikus Plébánián is. Nem is lehetne sokkal pezsgőbb, hiszen a közösségi programok teljes korlátozása van hatályban. A templom ajtaja zárva, egyedül az online közvetített szentmisék kapcsolják össze hitben, reményben, szeretetben a híveket. Az ifjúsági programokra is rányomja bélyegét a kényszerszünet. Van viszont most időnk visszatekinteni és hálát adni az elmúlt időszakért — fogalmaz Czumbil Bernadette zongoraművész, zeneoktató, aki fordított időrendben haladva visszalapozva mutatta be szerkesztőségünknek az év egyes eseményeit.
„Még ha az online közvetítések képkockáin keresztül is, de mindenki kíváncsian vizsgálja és örömmel nézegeti a teljesen felújított szentély ragyogó színeit, ünnepélyes fényeit. A vizuális újdonságok szépségét az online szertartások kitűnő hangminősége is fokozza. Teljesen új keverőpulttal, hangfalakkal és mikrofonokkal gyarapodott az egyházközségünk a Bethlen Gábor Alap jóvoltából. Az ifjúsági tevékenységek jól bevált eszközei most az egész egyházközség javát szolgálják. Ha újra visszalépünk egyet az időben, felidézhetjük a hittantermi zenei próbákat, ahol fiataljaink lelkes szorgalommal készültek az ifjúsági miséken való szolgálatra. Ezen a téren is gazdagodott eszköztárunk, a magyar kormány és a Bethlen Gábor Alap által gyermekbarát tevékenységek támogatásában részesülve. Saját hangszereken játszhatnak december óta zenészeink, akik egyre profibban szólaltatják meg a digitális zongorát (Mátyás Edwin, Veres András), elektro-akusztius gitárokat (Hatvani Gizella, Kovács Brigitta, Bendel Anna, Kurpe Cristian, Kurpe Valentin), cajont és az ütős hangszercsaládot, kísérve Buchmüller Teodóra, Domuta Dániel, Moldován István (és sokan mások) énekét. Már a VI. Adventi Ifjúsági és Gyereknapon is ők vezették a zeneterem foglalkozásait kicsik és nagyok örömére.
A plébániai hittanoktatás során is nagy szolgálatot tesznek az új hangszerek, amikor az órák második részében Czumbil Bernadette és Mátyas Edwin ifjúsági és hagyományos népi énekekre tanítják a hittanosokat.
Milyen messzinek és egy ideig kevésbé kivitelezhetőnek tűnik az októberi Ifjúsági Focikupa, amelyet a Tasnádi Római Katolikus Plébánia ugyancsak a Bethlen Gábor Alap anyagi támogatásával rendezett meg. Gózner Artúr helyi hitoktató szervezésében összegyűlt a környékbeli és helyi fiatalság, a sport és különösen a foci összekötő erejében bízva. A nagyon vidám, de rendkívül sportszerű és jól szervezett focikupa erősítette a részt vevő fiatalok pozitív versenyszellemét és egymás kölcsönös elfogadását. Az augusztusi bibliatábor „Gyere utánam” hívását közel 70 gyerek hallotta meg. Azért, hogy a gyerekek szíveikben hazavihessék és családjaikban érlelhessék a tábor fő gondolatát — „Légy példa a beszédben, a magaviseletben, a szeretetben, a hitben, a tisztaságban” (1Tim 4–12) —, sokan munkálkodtak. Igazi közösségi összefogássá forrt össze az ifjúsági zenecsoport, nőszövetség, pedagógusok, a Caritas Catolica munkatársai és megannyi önkéntes tevékenysége.
Mindent összevetve a tasnádiak hálával teli szívvel tekintenek a mozgalmasan eltelt évre, megköszönve a nagylelkű anyagi támogatást és mindenki áldozatos és építő segítségét. A már felsoroltak mellett különös köszönet illeti Kruzslitz Imre plébánost, akinek példaértékű támogatása és útmutatása nélkül nem valósulhattak volna meg rendezvényeink. A fiatalok és oktatóik Istenbe vetett bizalommal tekintenek előre és terveznek továbbra is, különös figyelemmel az ifjú generációra, hisz ők katolikus közösségi jövőnk zálogai — összegzett Czumbil Bernadette.