Taroltak a szatmári „szamurájok”

2014.05.05 - 17:39

Kilenc éremmel tértek haza a Mátészalkáról a Samuraiul SK karatékái. Dariusz Ardelean kétszer állhatott a dobogó legfelső fokára.

A Szatmárnémeti Samuraiul SK haladó karatékái közül nyolcan utaztak az elmúlt hétvégén Mátészalkára a 8. Mitsuya Kai Kupa nemzetközi megmérettetésre. A Magos Róbert, Filer Iván edzőpáros tanítványai hatszor állhattak a dobogó legfelső fokára, továbbá két ezüst és egy bronzéremmel tértek haza. „Lehetett volna még egy érmünk, de Kovács Ottó párharcánál a bírók »furcsa« ítélete miatt elvesztette a sportolónk a meccset, így csak a negyedik helyen zárt – mondta lapunknak Magos Róbert 6. Danos edző és klubelnök. – Ezt leszámítva egy nagyon jól megszervezett verseny volt és én elégedett vagyok a tanítványaink teljesítményével” – folytatta.

Eredmények

Aranyérmesek: Dariusz Ardelean (7 évesek, kata; 7 évesek, kumite), Laura Pop (9 évesek, kata), Burya Dennis (9–10 évesek, kumite), Lemák Hanna (11–12 évesek, kumite), Kalocsai Zoltán (15–16 évesek, kumite)

Ezüstérmesek: Laura Pop (9 évesek, kumite), Patrick Circiu (9–10 évesek, kumite)

Bronzérmes: Matei Mihali (9–10 évesek, kumite);

4. hely: ifj. Kovács Ottó (9–10 évesek, kumite).