Tarolnak a magyarok a kajak-kenu vb-n

2018.08.26 - 16:01

Magyarország eddig hat arany-, egy ezüst- és két bronzérmet gyűjtött a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu világbajnokságon.

Az ötszörös olimpiai bajnok kajakos, Kozák Danuta (képünkön) szombaton emlékezetesen tért vissza a vb-mezőnybe: egy óra alatt két aranyérmet is nyert: miután megnyerte a K-1 500 métert, majd részt vett a szám eredményhirdetésén, már indult is Kárász Annával a K-2 500 méter rajtjához.

Kozák Danuta a 2016-os riói sikerek után a tavalyi évet kislánya születése miatt hagyta ki. De a szombati sikereket újabb követte vasárnap, így a magyar kajakos három aranyéremmel zárt. A klasszis sportoló ugyanis tagja volt a női kajaknégyesnek, ahol Kárász Annával, Medveczky Erikával és Bodonyi Dórával óriási csatában szerezte meg az első helyet.

Vasárnap egyébként három olimpiai, 500 méteres számban született magyar dobogós helyezés. A női négyes mellett a férfiak négyese, Tótka Sándor, Dudás Miklós, Molnár Péter és Kuli István a harmadik helyen zárt, míg Balla Virág és Takács Kincső a kenu kettesek versenyében lett második.

Szombaton a férfiak kajak kettes 200 méteres versenyszámát Balaska Márk és Birkás Balázs nyerte meg.

A magyar éremszerzést pénteken a Medveczky Erika, Csipes Tamara (K-2, 1000 m) és Bodonyi Dóra (K-1, 1000 m) világbajnoki címei, illetve Nádas Bence (K-1, 500 m) harmadik helyezése nyitotta.

A magyar kajakosok és kenusok az eddigi 43 gyorsasági világbajnokságon 205 aranyérmet gyűjtöttek.