Belföld

Tanulmány az otthoni iskolázásról

2020.04.15 - 17:31

A tanítók, tanárok kicsivel több mint felének sikerült felvennie a kapcsolatot minden diákjával, mióta interneten keresztül zajlik az oktatás. Nem minden pedagógusnak sikerült azonban oktatnia ilyen körülmények között, csak 95,3 százalékuknak — derül ki a didactic.ro oldalon keresztül készült felmérésből, melyben több mint háromszáz tanító, gimnáziumi és líceumi oktató vett részt.

Azok a pedagógusok, akik órát tartottak, főként videós alkalmazások segítségével tartották a kapcsolatot tanítványaikkal, így adták le a leckéket, de nagyon népszerűek a Facebook-csoportok is. Sokkal több időbe került viszont ezekre a felkészülés, a pedagógusok 42 százaléka akár napi 3 órával is többet szánt erre, mint ha a hagyományos módon, az iskolai tantermekben kellett volna kiállnia a diákok elé. Változatos honlapok segítségével és applikációkkal érik el és tanítják az oktatók a diákokat, népszerű a didactic.ro, a Google Classroom, az ASQ.ro, az Adservio, az Edmodo, a twinkl, a kahoot és a Digitaliada. A legtöbben (25,3 százalék) a Zoom applikáció segítségével tartják a kapcsolatot diákjaikkal, majd a WhatsApp (14,6 százalék) és a YouTube (10,1 százalék) videómegosztó portál következik.

Azok a tanítók és tanárok, akiknek nem sikerült minden diákjukkal felvenniük a kapcsolatot, azt mondták, ennek fő oka, hogy a tanítványaik nem rendelkeznek internet-hozzáféréssel, nincs számítógépük, vagy pedig nem hajlandók bekapcsolódni, a szüleik sem támogatják ebben őket. Azon elemi osztályosok esetében, akik kimaradnak az online oktatásból, 43 százalék nem rendelkezik internet-hozzáféréssel, 52 százaléknak nincs számítógépe vagy tablete, 7 százalék nem akar bekapcsolódni, 11 százaléknak pedig a szüleit sem érdekli mindez. A gimnáziumi diákok 53 százaléka nem rendelkezik internettel, 33 százaléknak nincs laptopja, tablete, 27 százalék nem akar bekapcsolódni, 1 százalékuknak pedig a szüleit nem érdekli, hogy a gyermekük részt vesz-e az online oktatásban. Ezek az arányok egyébként majdnem megegyeznek az online oktatásból kimaradó líceumi diákokéval: itt 49 százaléknak nincs világhálós hozzáférése, 32 százaléknak számítógépe sincs, 30 százalék nem hajlandó tanulni, 2 százalékuk szüleit pedig mindez nem is foglalkoztatja.

Bumbuluţ Krisztina

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

13 vértanú, 13 fogalom, 26 diák

Vértanúkra emlékező ünnepi műsor, saját gondolatokkal a Kölcseyben
Vidék

Bölcsődei, napközis és iskolai tanévkezdés Lázáriban

Mintegy félezer gyerek számára kezdődött meg a tanításii év hétfő reggel.
Szatmárnémeti

Jöhet az iskolabútorzat!

Kereskényi Gábor szatmárnémeti polgármester aláírta az iskolák új bútorzattal való felszereléséről szóló szerződést.