Belföld

Tanügyminiszter: az oktatási intézmények 67,79%-ban folytatódik fizikai jelenléttel az oktatás

2021.11.07 - 14:17
Sorin Cîmpeanu ügyvivő tanügyminiszter vasárnap bejelentette, hogy hétfőn az ország oktatási intézményeinek (beleértve a magánintézményeket is) a 67,79 százalékában folytatódik fizikai jelenléttel az oktatás.

4847 iskoláról és óvodáról van szó, melyekben több mint kétmillió gyermek tanul.

A tárcavezető szerint a részletes adatokat a megyei tanfelügyelőségek honlapjain lehet megnézni. Câmpeanu emlékeztetett, hogy a személyzeti vagy infrastrukturális gondokkal küszködő tanintézetek továbbra is kérhetik, hogy az oktatás az átoltottsági aránytól függetlenül online formában történjen. Rámutatott, például 27 fővárosi tanintézmény döntött az online tanrend mellett, bár személyzetük körében az átoltottság meghaladja a 60 százalékot.

A miniszter pénteki sajtótájékoztatóján jelentette be, hogy azokban az óvodákban és iskolákban folytatódhat jelenléttel hétfőtől az oktatás, amelyek alkalmazotti közösségének átoltottsága meghaladja a 60 százalékot.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Április 15.: kezdődik a tanítás

Véget ért a tavaszi vakáció, a tanulók szerdán visszatérnek az iskolapadokba.
Szatmár megye

Csütörtökön kezdődik a tanítás

Véget ért a téli vakáció, február végén lesz egy síszünet.
Belföld

Hétfőn visszatérnek a tanulók az iskolába

Hétfőn visszatérnek a tanulók az iskolába, de nem kell sokáig koptatni a padokat, hiszen bő másfél hónap és kezdődik a nyári vakáció!