Tanítványai után Pelcz Attila is dobogóra állt

2020.11.22 - 12:10

Az egyesület alapítója miután tanítványaival két honi korosztályos bajnokságban, illetve a magyar bajnokságban is érmeket szerzett, most rajta volt a sor, hogy bizonyítson: az elmúlt hétvégén Brassópojanán a veterán korosztály bajnokságán állhatott kétszer is dobogóra.
Pelcz egyébként már tizenhárom éve állandó résztvevője az „öregek” versenyének, és mindannyiszor pódiumos helyen zárt. Az előző években a bajnoki arany került a nyakában, viszont idén, a döntőbe össze került fiatalkori „mumusával”, a pitești-i Stănică Olteanuval, aki előző években kisebb súlycsoportban küzdött, szombaton viszont az M5-ös korosztály (50–55 évesek) 90 kilósai közé nevezett be. „Tizenkét éves korunk óta majdnem minden korosztályban megküzdöttünk egymással, és soha nem sikerült legyőznöm. Sajnos most sem jött össze a siker” — mondta lapunkak Pelcz, aki így a kategóriája egyéni viadalában ezüstérmet szerzett.
Vasárnap rendezték a csapatversenyt, ahol Szatmárnémeti, Nagyvárad és Arad egy csoportot alkotva tarolt, és veretlenül szerzett bajnoki címet.

pelczCsapat

„Nagyon jól volt megszervezve ez a verseny is. Akárcsak az előző versenyeken, a brassópojánai szállóda most buborékként működött, vagyis csak a bajnokság résztvevői mehettek be negatív koronavírus-teszttel. Onnan nem volt kijárás az utolsó versenyig. Sajnos a veterán bajnokságon nagyon kevesen voltunk a koronavírus-járvány miatt. Míg tavaly 134 résztvevője volt a versenynek, idén csak 65-ön tudtak eljönni. Így is jól sikerült a bajnokság, igyekeztünk úgy szervezni a programot, hogy mindannyiunknak legyen több meccse” — tette hozzá Pelcz.
Tudomásunk szerint Romániában az egyéni sportágak közül egyedül a judo-szövetség vitte végig a versenyidényt. A többi föderáció nem találta meg a lehetőséget, hogy március óta bajnoki küzdelmeket tudjon szervezni. A cselgáncsozóknak ez úgy sikerült, hogy a sportminisztérium engedélyezte a versenyszervezést a brassópojánai szállódához tartozó konferencia- és előadó termet, ahol szigorú járványügyi szabályok betartása mellett rendezték a több korosztályos bajnokságot, illetve a Román Kupa küzdelmeket is. A veteránok versenye volt az idényzáró torna.

Cselgáncs: Szerbiában szerzett érmek a VSK gyűjteményben!

Fényes érmekkel tértek haza egy erős szerbiai tornáról az Olimpia VSK judokái.

Cselgáncs: bajnok lett Iannis Marina

Pitești-en a 12 éven aluli fiúk 42 kilogrammos súlycsoportjában szerzett aranyérmet.