Belföld

Tánczos Barna: eltérően adóznak majd az idős autók tulajdonosai

2021.07.19 - 13:32

A tárcavezető elmondta, az idős autók romániai betiltásának jogi akadályai vannak. Emlékeztetett arra, hogy Románia több pert is elveszített az Európai Unió Bíróságán a korábban bevezetett környezetszennyezési adó jogi hiányosságai miatt. 'Én az autótulajdonosokat támogató programok híve vagyok, de ezekkel párhuzamosan az öreg járműveket eltérő módon kellene megadózni' - fejtette ki Tánczos Barna.

A környezetvédelmi miniszter a múlt héten jelentette be, hogy a kormány a lehető legrövidebb időn belül intézkedni fog a 15 évesnél idősebb autók ügyében, mert az Európai Bizottság is sürgeti a romániai járműpark fiatalítását.

Tánczos Barna akkor arról beszélt, hogy a Cîţu-kabinet az országos helyreállítási tervben (PNRR) is kötelezettséget vállalt az autópark fiatalítására. A köztelevíziónak nyilatkozva elmondta, szükség van reformra ezen a téren, mert a romániai közlekedési infrastruktúra fejlesztésének finanszírozása részben a PNRR-n keresztül történik.

Mint ismert, a korábban bevezetett, elsősorban az idős autókat érintő környezetszennyezési adót 2017. február elsején törölték Romániában, az addig befizetett összegeket pedig visszaadja az állam a járműtulajdonosoknak. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Több mint háromezer ember maradt adós

Első lépésben fizetési felszólítást kapnak, de ha erre nem reagálnak 15 naptári napon belül, a végrehajtás folytatódik.
Szatmárnémeti

Fizetési felszólításokat kézbesítenek az adóhivatalok

Azok fognak levelet kapni, akik március végéig nem fizették ki éves helyi adóik legalább felét.
Belföld

e-Factura: be se vezették, de már kivezették

Újabb ágazatokban tették volna kötelezővé az elektronikus számlázást, de meggondolták magukat.