A szabad pedagógus–állásokra meghirdetett versenyvizsga írásbeli próbáját csütörtökön tartották meg. Megyénkben összesen 54 vizsgaközpontot hoztak létre, ahol a 739 jelentkezőből csak 559-en vizsgáztak.
A szabad pedagógus–állások elfoglalására hirdetett versenyvizsga írásbeli próbáját csütörtökön tartották meg a kijelölt vizsgaközpontokban. Szatmár megyében 739 jelentkezőből 585-en jelentek meg a vizsgán, közülük 25-en visszaléptek. Ugyanakkor egy tanár-jelöltek kizártak, ugyanis puskázni próbált.
Az idei évben hazánkban több mint 39 000 jelentkező iratkozott be a vizsgákra, amit országszerte összesen 1161 vizsgaközpontban tartottak meg. A legnagyobb versengés a román nyelv és irodalom posztokért zajlik az idei évben — nyilatkozta Stelian Fedorca tanügyi államtitkár.
Romániában az idei évben 38 231 címzetes vagy helyettes tanári állást hirdettek meg, amire 39 075 oktató jelentkezett.
Az elmúlt évben a tanári versenyvizsga sikerességi aránya 70,31 százalékos volt.
Szatmár megyében az idei évben összesen 711 szabad oktatói állást hirdettek meg, ezek közül 128 címzetes, 583 pedig helyettesítői tanári katedra, melyekre 896 pedagógus jelentkezett, akik május 2. és 8. között gyakorlati próbán vettek részt. Akkor nyílt órát kellett tartaniuk, azon 739 pedagógus jelent meg. A gyakorlati próbán részt vevők közül öten kaptak ötösnél kisebb jegyet, 23 oktató 5 és 6,99 között osztályzatot ért el, 358–an 7 és 9,99 közötti jegyet kaptak, 353 versenyvizsgázó pedig maximális osztályzatot ért el.
A megyénkben az egyetem előtti oktatásban meghirdetett szabad pedagógusi állásokkal kapcsolatos versenyvizsgák megszervezésére az iskolaigazgatók javaslatára 54 vizsgaközpontot hoztak létre, közülük 26–hoz legkevesebb két tanintézmény tartozik, 28 azonban független vizsgaközpontként szervezi meg a versenyvizsgát. Mindegyik vizsgaközpont — ugyanúgy, mint a VIII. osztályos diákok egységes felmérője, valamint az érettségi alkalmával — videokamerákkal van felszerelve. Ezúttal is nemcsak a folyosókon, hanem a vizsgatermekben is működtek a kamerák. Amint azt kérdésünkre Szász Piroska főtanfelügyelő–helyettes elmondta, a kamerák a tantermekben csak a vizsga ideje alatt vannak felszerelve. A készülékek nem a megyei tanfelügyelőség, hanem az illető tanintézmények tulajdonai, amit a későbbi vizsgák alkalmával is használhatnak majd.